Logo

Останні новини

Операція між російськими мільярдерами зацікавила антимонопольщиків
15.06.2010 13:32
PDF Друк E-mail

Один із заводів компанії "Уралкалій".Продаж контрольного пакету акцій компанії "Уралкалій" структурам Сулеймана Керімова, Олександра Несиса і Філарета Гальчева вивчатиметься Федеральною антимонопольною службою РФ. Про це повідомив представник ФАС Теймураз Харітонашвілі.

За словами Харітонашвілі, у антимонопольщиків вже виникло багато питань по операції. Зокрема, у ФАС відзначають, що ніхто з бізнесменів не звертався в антимонопольну службу з клопотанням про дозвіл операції. Чиновники мають намір з'ясувати, чи повинні були бізнесмени це зробити.
Крім того, у ФАС з'ясують, як вплине операція на ринок калійних добрив, оскільки "Уралкалій" - одна з найбільших світових компаній на цьому ринку.

Операція з продажу контрольного пакету "Уралкалія", який раніше належав мільярдеру Дмитру Риболовльову, була закрита 14 червня. Її сума невідома, проте джерела газети "Комерсант" відзначали, що вся компанія оцінена приблизно в 10 мільярдів доларів. Це набагато більше, ніж ринкова вартість "Уралкалія" (7,8 мільярдів доларів на РТС).

В кінці травня російські ділові ЗМІ писали, що Дмитро Риболовльов запропонував свій найбільший актив декільком підприємцям, що входять в десятку найбагатших людей країни, зокрема, Володимиру Лісіну, Володимиру Потаніну, Михайлу Прохорову і Сулейману Керімову. Всі вони, за винятком Керімова, спростували інформацію про свій інтерес до "Уралкалію".