Logo

Останні новини

"Русал" помирився з Гвінеєю
15.06.2010 15:06
PDF Друк E-mail

Продукція "Русала".Холдинг "Русал" Олега Деріпаскі провів переговори з керівництвом Гвінеї, в ході яких "був досягнутий ряд домовленостей", зокрема щодо боксито-глиноземного комплексу Friguia (Фрія). Про це мовиться в офіційному прес-релізі алюмінієвої компанії.

За словами Деріпаскі, який очолював делегацію "Русала", "переговори пройшли в дружній і конструктивній обстановці". "Ми не скорочували і не плануємо скорочувати об'єм видобутку бокситів і виробництва глинозему на наших гвінейських підприємствах. У нас в Гвінеї довгострокові проекти, які, не дивлячись на поточну ситуацію на світовому ринку алюмінію, будуть реалізовані в повному об'ємі", - підкреслив керівник "Русала".
З приводу підприємства у Фрії "Русал" з середини 2009 року вів судовий розгляд з гвінейськими властями. Комплекс був викуплений російською компанією у 2006 році за 19 мільйонів доларів, проте уряд Гвінеї визнав, що ціна була заниженою, і через суд зажадав повернути комплекс державі. У вересні 2009 року суд визнав продажу комплексу незаконною.

Проте "Русалу" вдалося оспорити винесену судову ухвалу. 22 березня 2010 року Гвінейський апеляційний суд встав на сторону алюмінієвої компанії і повернув їй права на завод.

Боксити, третина світових запасів яких зосереджені в Гвінеї, використовуються для отримання глинозему, який, у свою чергу, потрібен для виробництва алюмінію. "Русал" є одним з лідерів у виробництві алюмінію: на його частку доводиться близько 10 відсотків світового виробництва цього металу.