Logo

Останні новини

Арбітражний суд відхилив позов ТНК-ВР до митників
16.06.2010 13:35
PDF Друк E-mail

Будівля Арбітражного суду Москви.Арбітражний суд Москви 16 червня відхилив позов нафтової компанії ТНК-ВР до Федеральної митної служби (ФМС) про стягнення 921,5 мільйонів рублів.

Як передає агентство з посиланням на представника ТНК-ВР, компанія намагалася стягнути суму відсотків, які накопичилися "у зв'язку з невчасним поверненням надмірно сплаченого митного збору на суму 3,9 мільярдів рублів" на нафту і нафтопродукти. Раніше компанія виграла позов про повернення самого мита. ФМС повернула гроші у 2009 році.
4 червня поточного року Дев'ятий арбітражний апеляційний суд також задовольнив інший позов ТНК-ВР до ФМС – про повернення надмірно сплаченого митного збору у розмірі 6,22 мільярдів рублів. Згідно з заявою ТНК-BP, компанія переплатила мито, оскільки відомство у 2006-2007 роках відмовлялося приймати митні декларації, внаслідок чого ТНК-BP довелося подавати декларації повторно.

В кінці травня 2010 року стало відоме рішення суду і в іншій справі, пов'язаній із суперечками ТНК-ВР з чиновниками. Вищий арбітражний суд (ВАС) визнав законним рішення Федеральної антимонопольної служби оштрафувати ТНК-ВР 1,1 мільярдів рублів за штучне завищення цін на бензин.

ТНК-ВР, заснована у 2003 році, є однією з найбільших нафтових компаній Росії. Половина акцій компанії належить британському концерну BP. Іншою половиною володіє консорціум AAR ("Альфа-груп" Михайла Фрідмана, "Ренова" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника).