Logo

Останні новини

У нафтових гігантів з'явився конкурент в боротьбі за величезне родовище в РФ
16.06.2010 14:41
PDF Друк E-mail

Нафтосховище "Башнєфті".Нафтова компанія "Башнєфть", основний пакет акцій якої контролює фінансово-промислова група АФК "Система", планує подати заявку на участь у конкурсі на родовища імені Романа Требса і Анатолія Тітова в Ненецькому автономному окрузі. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на заяву глави групи Володимира Євтушенкова.

При цьому Євтушенков не уточнив, чи буде "Башнєфть" подавати заявку спільно з іншою компанією, чи одна.

Основними претендентами на родовища Требса і Тітова газета "Комерсант" раніше називала нафтові компанії "Роснєфть" і "Лукойл". У списку конкурентів на родовища РІА Новини також приводить "Газпром нафта". Запаси родовищ, за різними оцінками фахівців, складають від 140 до 200 мільйонів тонн нафти.

У квітні 2010 року Мінприроди РФ назвало стартову ціну в конкурсі на продаж нафтових родовищ - вона склала півмільярда доларів і була визначена поточними цінами на нафту. Тоді ж повідомлялося, що конкурс планується провести у 2010 році в третьому кварталі або на початку четвертого.

Родовища Требса і Тітова входять до числа найбільших розвіданих континентальних родовищ нафти в Росії. Мінприроди виставило їх на продаж ще у 2005 році, проте тоді вони не були реалізовані. У 2009 році їх визнали стратегічно важливими і занесли до резервного фонду. Стратегічними родовищами вважаються ті, чиї запаси перевищують 70 мільйонів тонн нафти.

АФК "Система" контролює 76,52 відсотка акцій "Башнєфті", яка була створена у 1995 році на базі державного підприємства "Башнєфтєхімкомбінат". У 2009 році компанія видобула близько 12,2 мільйонів тонн нафти. Для порівняння, об'єми видобутку нафти компанією "Роснєфть", що лідирує на російському ринку, перевищили 100 мільйонів тонн.