Logo

Останні новини

Інвестиції в проект "Роснєфті" і Chevron складуть мільярд доларів
17.06.2010 18:46
PDF Друк E-mail

Будівля "Роснєфті".Вкладення у спільний проект російської держкомпанії "Роснєфті" і американської фірми Chevron на Чорному морі складуть до мільярда доларів на етапі геологорозвідувальних робіт. Таку заяву зробив віце-прем'єр Росії Ігор Сєчін, передає "Інтерфакс".

За словами Сєчіна, в основному залучення цих коштів в проект забезпечуватиме Chevron. Він додав, що у разі успішної геологорозвідки вкладення в подальший розвиток проекту можуть перевищити трильйон рублів.
Віце-прем'єр також не виключив, що російсько-американський проект може одержати податкові пільги. "У нас шельф Чорного моря підлягає пільговому оподаткуванню. Але, звичайно, дивитимемося на реалії", - сказав Сєчін.

17 червня керівник "Роснєфті" Сергій Богданчиков і голова ради директорів Chevron Джон Вотсон підписали угоду про розробку західно-чорноморської ліцензійної ділянки (Вал Шатського). За даними Богданчикова, на ділянці планується пробурити дві пошукові свердловини: одну - в районі Новоросійська, іншу - в районі Туапсе. Буріння свердловин повинно початися до кінця 2011 року.

На чорноморському шельфі "Роснєфть" володіє ліцензіями на Західно-чорноморську і Туапсинську ділянки. Ліцензія на Західно-чорноморську ділянку, де запаси нафти оцінюються в 4,6 мільярдів баррелів, належить ТОВ "Вал Шатського" - одному з колишніх активів збанкрутілого "ЮКОСа".