Logo

Останні новини

Пірати змусили мережу "Настрій" закрити дві третини магазинів
17.06.2010 11:36
PDF Друк E-mail

Мережа мультимедійної продукції "Настрій"Мережа мультимедійної продукції "Настрій", що належить Олегу Чаміну, за останній рік скоротилася майже в три рази - з 120 магазинів працюють тільки 44. Про це пише "Комерсант". "Настрій" закрив всі торгові точки в регіонах, а також продав вендінгові апарати з продажу DVD-дисків. Компанія пояснює скорочення об'ємів торгівлі невдалою конкуренцією з піратами.

Магазини "Настрою" з продажу мультимедійної продукції залишилися зараз тільки в Москві і області. Що стосується вендінгового бізнесу, то близько 100 автоматів були продані в кінці 2009 року компанії "Мультимедіа Центр". Всі автомати пройшли ребрендінг.
За словами гендиректора "Настрою" Євгенія Кобзаря, в умовах кризи конкурувати з нелегальною продукцією мережі було неможливо. Наприклад, в Самарі з'явилося декілька роздрібних точок, що продавали DVD-диск по 30-50 рублів.

В цілому продажі легальної аудіопродукції на дисках і інших фізичних носіях у 2009 році скоротилися порівняно з попереднім роком на 25 відсотків до 300 мільйонів доларів.

Що стосується вендінгового бізнесу, то він був проданий через суперечки з торговими мережами щодо орендних ставок. Крім того, мережі самі є конкурентами автоматів, оскільки через великі об'єми продажів можуть дозволити собі запропонувати покупцю ліцензійний диск куди нижчої ціни.

Крім "Настрою", Олег Чамін володіє фірмою грамзапису "Нікітін" - представником Warner Music в Росії, студією Why not Lili, що займається виробництво кліпів і рекламних роликів, видавничим будинком C-Media (журнали Ivan, Paparazzi) і ще декількома медійними активами.