Logo

Останні новини

Суд не дозволив "Скай Лінк" штрафувати абонентів-мовчунів
17.06.2010 10:36
PDF Друк E-mail

Ілюстрація з презентації компанії "Скай Лінк"Клієнти стільникових операторів не зобов'язані виплачувати абонентську платню у випадку, якщо вони перестають користуватися зв'язком. Таку ухвалу виніс Таганський суд Москви, пише "Комерсант". Суд визнав незаконним дії "дочки" "Скай Лінка" - компанії "Московський стільниковий зв'язок" - яка нарахувала своєму абоненту заборгованість в 18 тисяч рублів.

Раніше повідомлялося, що абоненти МСС, що уклали договори з оператором в період з 2008 року, скаржилися на телефонні дзвінки і листи з погрозами від колекторного агентства ТОВ "М.Б.А. Фінанси". Колектори вимагали погасити багатотисячні штрафи за послуги зв'язку перед МСС, а також відшкодувати витрати самого колекторного агентства за зусилля по стягненню боргів.

Клієнти звернулися до суду, заявляючи, що після того, як на рахунку абонента закінчилися гроші, компанія ще протягом двох місяців списувала 80 відсотків абонентської платні, а потім розривала договір з абонентом. Про заборгованість, що росте, МСС клієнтів не повідомляла.

Як правило, стільникові компанії списують гроші з рахунків абонентів, але тільки до досягнення нульового балансу.

За словами лідера ініціативної групи клієнтів МСС Івана Глазкова, кількість учасників групи перевищує 500 чоловік. Середня заборгованість склала близько 2,5-3 тисяч рублів без урахування колекторної винагороди, а з його обліком - близько 5 тисяч рублів. Безпосередньо від учасників групи подано три позови, розгляду яких ще не було.

Глазков додав, що одержав відповідь від прокуратури, яка виявила порушення із сторони "Скай Лінка" в частині передачі даних третім особам (колекторним агентствам). Аналогічна відповідь прийшла і з Роскомнагляду - це відомство вже передало матеріали в прокуратуру для порушення адміністративної справи.

Зараз "Скай Лінк" повністю належить АФК "Система". Вона, у свою чергу, погодилася продати компанію "Связьінвесту" ще у вересні 2009 року.