Logo

Останні новини

Власникам компаній дозволять судити топ-менеджерів за несумлінність
17.06.2010 10:44
PDF Друк E-mail

Будівля Держдуми РФ.Уряд Росії рекомендував Держдумі прийняти поправки в ряд законів, які б передбачали відповідальність топ-менеджерів компаній за "безрозсудні" дії і "несумлінність". Про це пише газета "Відомості".

Поправки в законодавство підготувала Федеральна служба по фінансових ринках. Вона вважає, що власники підприємств мають право подавати позови на топ-менеджерів, якщо їх запідозрили в нанесенні збитку компанії.
Зокрема, топ-менеджери можуть піддатися стягненням, якщо буде доведено, що вони діяли без урахування наявної інформації або не намагалися її одержати. Крім того, в поправках прописується відповідальність менеджерів за дії не на користь компанії, а також дії в особистих інтересах.

"Відомості" відзначають, що зараз у мінаритарних акціонерів практично немає можливості притягати до відповідальності керівництво тієї або іншої компанії. Крім того, стягнення збитків з топ-менеджерів в Росії поки носять тільки одиничний характер. Так, в квітні 2009 року Мосміськсуд ухвалив стягнути з гендиректора збанкрутілого Міжнародного зовнішньоторговельного агентства 15,44 мільйонів рублів. Вину конкретних менеджерів в банкрутстві фінансових організацій вдавалося довести і Агентству по страхуванню внесків.