Logo

Останні новини

"Роснєфть" запросила американців розробляти чорноморський шельф
17.06.2010 09:56
PDF Друк E-mail

Будівля "Роснєфті".Російська державна компанія "Роснєфть" має намір залучити до розробки проектів на шельфі Чорного моря американську Chevron. Про це в номері від 17 червня пише газета "Відомості" з посиланням на анонімні джерела. В обох компаніях інформацію не коментують.

На чорноморському шельфі "Роснєфті" належать ліцензії на Західно-чорноморську і Туапсинську ділянки. Запаси першого з них оцінюються в 4,6 мільярдів баррелів, а по другому даних немає.

Варто відзначити, що Chevron, одна з найбільших нафтових компаній світу, практично не представлена в Росії. Зараз їй належить тільки міноритарний пакет акцій в Каспійському трубопровідному консорціумі, який управляє єдиним приватним експортним нафтопроводом в країні.

"Відомості" відзначають, що проекти "Роснєфті" на морських шельфах поки не принесли компанії доходів. Так, компанія вимушена була відмовитися від проекту "Сахалін-4", оскільки буріння не дало очікуваних результатів. Здала "Роснєфть" і ліцензію на одну з ділянок "Сахаліну-5". А на ділянку Західно-камчатського шельфу їй не продовжили ліцензію Роснадра.

Всі три шельфові проекти "Роснєфть" вела разом з іноземними партнерами, які могли розділити ризики компанії. На Західно-камчатському шельфі партнером "Роснєфті" виступала корейська KNOC, а на Сахаліні - британська ВР.