Logo

Останні новини

"Газпром" знайшов спосіб заощадити 11 мільярдів доларів
18.06.2010 11:32
PDF Друк E-mail

Будівля "Газпрому"."Газпром" знайшов спосіб на чверть понизити вартість проекту по освоєнню гігантського Штокмановського родовища. Газета "Комерсант" пише, що це перше зниження вартості проекту, який раніше оцінювали в 40 мільярдів доларів.

Заощадити 11 мільярдів доларів на розробці Штокмана, в порівнянні з варіантом, запропонованим оператором проекту Shtokman Development AG, дозволять, на думку "Газпрому", нові технічні рішення. Розбіжності "Газпрому" і Shtokman Development AG щодо ціни проекту раніше вже привели до припинення повноважень керівника Shtokman Development AG Юрія Комарова, нагадує "Час новин". На його місце був призначений вихідець з компанії "Газпром видобуток шельф".
Однією з головних причин відставки Комарова стала незадоволеність "Газпрому" його позицією з ключових питань технічного проектування першої фази проекту. Глава Shtokman Development нібито підтримував технічні рішення, запропоновані Total, але не робив ніяких дій по виробленню альтернативних варіантів, які висувала "Газпром видобуток шельф".

Штокмановське родовище є одним з найбільших у світі. Його запаси оцінюються в 3,8 трильйонів кубометрів природного газу і близько 37 мільйонів тонн газового конденсату. Максимальний річний видобуток на цьому родовищі може скласти до 95 мільярдів кубометрів газу. Для порівняння, у 2009 році загальний видобуток газу в Росії склав трохи більше 582 мільярдів кубометрів.

Ліцензією на Штокман володіє "Газпром нафта шельф", яка на 100 відсотків належить "Газпрому". У разі ухвалення позитивного інвестиційного рішення за проектом видобуток на Штокмані почнеться у 2016 році, а виробництво зрідженого природного газу - у 2017 році. Акціонерами Shtokman Development AG є "Газпром" (51 відсоток акцій), Total (25 відсотків) і Statoil (24 відсотки акцій).

Інвестрішення по розробці Штокмана, нагадаємо, повинно бути прийняте в березні 2011 року. В умовах, коли сторони не можуть погоджувати доцільність застосування тих або інших технологій на проекті, непорозуміння акціонерів може привести до розвалу чергового міжнародного консорціуму по розробці гігантського родовища, відмічає "Час новин".

Раніше представники Total вже заявили, що початок освоєння Штокмановського газоконденсатного родовища в Баренцевому морі більше не можна переносити.