Logo

Останні новини

"Норнікель" заощадить на виплатах голові ради директорів
22.07.2011 10:23
PDF Друк E-mail

"Норільський нікель"."Інтеррос" Володимира Потаніна, найбільший акціонер "Норнікеля", запропонував компанії заощадити на виплатах голові ради директорів. Газета "Відомості" пише, що у випадку, якщо раду директорів компанії знову очолить незалежний директор, то колишні 15,5 мільйонів доларів в рік одержувати він вже не буде.

Дотепер "Норнікель" був в числі рекордсменів по виплатах раді директорів: представники акціонерів бонусів не мали, але незалежні директори могли заробити за рік до 1,4 мільйонів доларів, а незалежний голова ради - до 15,5 мільйонів.
Зарплати звичайних незалежних директорів акціонери компанії міняти не мають наміру, але винагорода незалежного голови ради може бути урізана. Для порівняння: голови рад гірничодобувних гігантів ВНР Billiton і Rio Tinto заробляють приблизно по 1,3 мільйонів доларів в рік. Остаточне рішення по цьому питанню найближчим часом повинні прийняти акціонери "Норнікеля".

Вперше підвищені виплати для незалежного голови ради директорів акціонери "Норнікеля" затвердили влітку 2009 року: 5,5 мільйонів доларів за роботу до середини 2010 року. Раду тоді очолив колишній керівник адміністрації президента Олександр Волошин, але скільки він у результаті одержав, "Норнікель" не розкриває.

Влітку 2010 року виплати виросли до 15,5 мільйонів доларів. У цей період незалежним головою компанії був перший замголови правління ВТБ Василь Тітов, а в березні 2011 року його знову змінив Волошин. Але скільки у результаті одержав кожний з них, також не відомо.

Проте у 2011 році акціонери "Норнікеля" залишили директорів зовсім без винагород. Проти виплати бонусів проголосували "Інтеррос" і менеджмент "Норнікеля" (контролюють близько 37 відсотків акцій компанії).

Зараз головою ради директорів "Норнікеля" є заступник гендиректора "Інтерроса" Андрій Горбов, якому такі виплати не призначені.