Logo

Останні новини

Мєдвєдєв підписав "третій антимонопольний пакет" - відповідальність за картельну змову зберегли
05.12.2011 10:33
PDF Друк E-mail

Мєдвєдєв підписав "третій антимонопольний пакет" - відповідальність за картельну змову збереглиРосійський президент Дмитро Мєдвєдєв вніс зміни у федеральний закон "Про захист конкуренції", повідомляє у понеділок прес-служба Кремля.

Документ був прийнятий Держдумою 22 листопада і схвалений Радою Федерації 29 листопада 2011 року.

Зміни вносяться закон про захист конкуренція, Кримінальний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення і ряд інших законодавчих актів. Поправки уточнюють порядок визнання цін монопольно високими.
Зокрема, йдеться про неприпустимість визнання монопольно високої ціни, що сформувалася в ході біржових торгів. Поправки передбачають скорочення переліку заборон на угоди та узгоджені дії господарюючих суб'єктів і підстав визнання таких угод картелями, уточнює РІА "Новини".

Особам, відносно яких ведеться виробництво у справах про порушення антимонопольного законодавства, даються додаткові гарантії в тому, що встановлюється мінімально необхідний період аналізу товарного ринку (не менше одного року). Відповідно до поправок, буде сформований реєстр фізичних осіб, що притягають до адміністративної відповідальності.

Антимонопольний орган отримає право відміняти держтендери, проведені з порушенням встановлених правил, вести реєстри осіб, що притягають до відповідальності за зловживання домінуючим положенням, вести реєстри посадовців органів влади, що притягають до відповідальності за обмеження конкуренції.

Передбачається ввести заборону органам влади на створення дискримінаційних умов господарюючим суб'єктам, заборона на встановлення не передбачених законодавством платежів, заборона на вказівку господарюючим суб'єктам на придбання конкретних товарів. При цьому зберігається можливість надання державних і муніципальних преференцій суб'єктам малого і середнього бізнесу відповідно до федеральних, регіональних і муніципальних програм розвитку підприємництва.

Уряд же отримує право встановлювати правила недискримінаційного доступу до об'єктів інфраструктури ринків в сферах природних монополій. Встановлюється, що порядок визначення критеріїв істотної зміни цін на електроенергію і електричну потужність визначається кабінетом міністрів.

Закон вносить зміни і до Кримінального кодексу, згідно яким виключається кримінальна відповідальність за узгоджені дії і "вертикальні" угоди (продавець - покупець), зберігається відповідальність тільки за картельну змову.

Знімається заборона на узгоджені дії конкурентів, сукупна частка яких менше 20% на товарному ринку, а індивідуальна - менше 8%.

Максимальний штраф за зловживання домінуючим положенням, не пов'язаний з обмеженням конкуренції, складе 1 млн. рублів.

В КОАП РФ вносяться обставини, пом'якшувальні і обтяжливі адміністративну відповідальність за порушення антимонопольного законодавства.

Згідно закону, антимонопольний орган отримує право направляти організаціям попередження про неприпустимість порушення антимонопольного законодавства. Такі попередження можуть прямувати не тільки коли дії організації містять ознаки порушення законодавства, але і в тому випадку, якщо організація публічно заявила про плановану поведінку на товарному ринку, яке може привести до порушення.