Logo

Останні новини

Китай інвестує до Греції декілька мільярдів євро
15.06.2010 13:04
PDF Друк E-mail

Порт Пірей.Китай планує інвестувати в транспортну галузь Греції декілька мільярдів євро. Про це пише The Financial Times. Деталі проектів по судноплавству і розвитку аеропортів обговорюватимуться керівництвом двох країн під час офіційного візиту делегації з Пекіна до Афін 15 червня.

Головним чином майбутні операції торкнуться розвитку основного грецького порту Пірей. Державна китайська судноплавна компанія Cosco вже контролює головний термінал, що приймає контейнери в Пірєї. У 2009 році сторони підписали угоду про право користування КНР двома терміналами порту протягом 35 років. Як орендну платню Греція одержить 3,4 мільярдів євро, повідомляє AFP.
В рамках зустрічі також планується підписати декілька договорів по кораблебудуванню загальною вартістю 500 мільйонів євро.

14 червня міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило рейтинг Греції на 4 ступені з А3 до Вa1. Проте грецький уряд заявив, що пониження рейтингу не відповідає тому прогресу, якого добилася Греція в останні місяці.

Греція сподівається пожвавити постраждалу від боргової кризи економіку, залучаючи в країну значні іноземні інвестиції. Загальна заборгованість Греції зараз складає близько 300 мільярдів євро. У 2010 році Афінам належить погасити борги на 50 мільярдів євро. Для порятунку економіки Греції країни ЄС разом з МВФ ухвалили рішення виділити їй кредит в 110 мільярдів євро.