Logo

Останні новини

Відібраний у RosUkrEnergo газ шукатимуть слідчі
15.06.2010 14:49
PDF Друк E-mail

Віктор Янукович.Президент України Віктор Янукович заявив, що історією з відбором 11 мільярдів кубометрів газу у компанії RosUkrEnergo і її продовженням - необхідністю віддавати паливо - займуться слідчі.

"В першу чергу ми повинні дати відповідь, а куди цей газ подівся, де він знаходиться? Для цього потрібно провести слідство, і сьогодні побуджено кримінальну справу, і ми сподіватимемося, що слідчі дадуть на це питання відповідь найближчим часом", - сказав глава держави.

По якій статті збуджено справу, він не уточнив.
Янукович підкреслив, що Україна виконуватиме всі свої міжнародні зобов'язання, проте при цьому необхідно знати, наскільки законними були дії по передачі газу від RosUkrEnergo в розпорядження "Нафтогаза".

Необхідність в порушенні кримінальної справи виникла після того, як RosUkrEnergo довела в Стокгольмському арбітражі, що газ у неї відібрали незаконно. Суд визнав цей факт і зобов'язав Україну повернути паливо, а також неустойку - ще мільярд кубометрів.

Уряд України заявив, що поспішати з виконанням судового рішення не буде, оскільки в цій справі залишається багато неясностей. Саме після цього до розслідування вкрай заплутаної історії підключилися правоохоронні органи.

Поки єдиним видимим результатом їх роботи стала підписка про невиїзд, взята у Ігоря Діденко, який під час вилучення газу у RosUkrEnergo виконував обов'язки глави "Нафтогаза".

Як повідомлялося раніше, підпис Діденко стоїть на контракті, який став обгрунтуванням для відбору газу у RosUkrEnergo. Разом з тим, цей договір був складений відповідно до директив, які "Нафтогазу" дала тодішній прем'єр України Юлія Тимошенко.