Logo

Останні новини

Адміністрація Януковича виступила за монетізацию пільг
16.06.2010 18:39
PDF Друк E-mail

Ірина Акімова.В Україні доцільно було б монетизувати і уніфікувати пільги. Таку заяву зробила перший заступник голови адміністрації президента України Ірина Акімова.

На думку Акімової, необхідно якнайскоріше визначитися, які саме пільги потрібно давати і кому, а також провести класифікацію всіх пільг, або "єдиний, якщо так можна сказати, кадастр". Крім того, більшість нині існуючих пільг повинна надаватися, виходячи з рівня доходів, як вважає вона. На надання нового виду пільг повинен бути оголошений мораторій.

 

Кажучи про професійні пільги, Акімова заявила, що питання можна вирішити двома способами. "Сказати немає, і прибрати все, що можна, або по-іншому, професійні пільги повинні платити ті організації, які їх хочуть давати", - пояснила вона.

У Росії монетиізація пільг на транспорт, санаторне лікування і ліки почалася у 2005 році за ініціативою Михайла Зурабова, що з січня 2010 року є російським послом в Україні. Монетизація викликала масові протести росіян і обійшлася державній скарбниці приблизно 300 мільярдів рублів - в два рази дорожче, ніж було заплановано.