Logo

Останні новини

Єврокомісія спростувала чутки про фінансову допомогу Іспанії
16.06.2010 14:58
PDF Друк E-mail

Будівля Єврокомісії.Єврокомісія спростувала чутки про те, що Євросоюз, МВФ і міністерство фінансів США мають намір відкрити кредитну лінію на 250 мільярдів євро для уряду Іспанії, повідомляє Bloomberg. Раніше про те, що така допомога може бути надана, написала іспанська газета El Economista.

Як заявила міністр фінансів країни Олена Сальгадо, дані повідомлення були спростовані урядом Іспанії, Єврокомісією і МВФ.

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро намагається запевнити інвесторів, що він зуміє скоротити третій по величині в Європі дефіцит бюджету і добитися зростання економіки після дворічного падіння.

У наступному місяці державі доведеться виплатити 16,2 мільярдів євро по облігаціях. Проте для рефінансування заборгованості Іспанії доведеться займати кошти по вищих ставках.

Зараз різниця між іспанськими і німецькими (найнадійнішими на континенті) зобов'язаннями одного терміну погашення складає 2,18 процентного пункту. Це найвищий показник з моменту створення єврозони у 1999 році. Ставка по 10-річних облігаціях Іспанії зараз досягла 4,823 відсотка річних.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія погодилася надати допомогу іншій європейській країні, що опинилася в борговій кризі - Греції. При цьому варто відзначити, що борг Іспанії поки відносно невеликий, складаючи лише трохи більше 50 відсотків від ВВП. Внутрішня і зовнішня заборгованість Греції досягла 125 відсотків від ВВП.