Logo

Останні новини

Сорос заявив про неминучість нової рецесії в Європі
16.06.2010 16:02
PDF Друк E-mail

Джордж Сорос.Європі загрожує "неминуча" рецесія наступного року і декілька років економічної стагнації. Про це заявив інвестор-мільярдер Джордж Сорос, повідомляє Reuters. Причиною нової рецесії Сорос називає політичні рішення, що привели до розкручування "низхідної спіралі" в економіці.

За словами Сороса, відсутність механізму виходу країн з єврозони є "фатальною слабкістю" валютного союзу. Крім того, він звинуватив Німеччину в нав'язуванні своїх критеріїв при створенні 750-мільярдного фонду допомоги країнам, що опинилися в борговій кризі. Зокрема, він відзначив безглуздя таких умов як торговий профіцит і високу норму заощаджень. Не "можна бути країною-кредитором, країною з торговим профіцитом без того, щоб хтось не опинився в боргах", - підкреслив Сорос. За його словами, в цьому полягає і небезпека нинішньої ситуації - не можна під час недостатнього попиту і слабкості банківської системи вимагати збалансованих бюджетів.

При цьому сама Німеччина переживе кризу порівняно легко, вважає інвестор. Зниження євро виявилося вельми корисним для експортоорієнтірованої німецької економіки. "Німеччина пахнутиме трояндами, тоді як решту Європи чекає низхідна спіраль, роки стагнації і, можливо, дещо гірше", - сказав Сорос.

Джордж Сорос також попередив про небезпеку соціальних потрясінь в Європі, викликаних незадоволеністю пониженням рівня життя, зростанням безробіття і інфляції. Крім того, банківська система континенту опинилася під загрозою через те, що кредитні установи скуповували зобов'язання слабкіших економічно країн єврозони, деякі з яких небезпечно наблизилися до дефолту.