Logo

Останні новини

Шувалов застеріг іноземців від вкладень в акції російських компаній
17.06.2010 16:28
PDF Друк E-mail

Ігор Шувалов.Перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов порадив іноземним інвесторам остерігатися вкладати в російський фондовий ринок. Про це він повідомив в інтерв'ю Bloomberg TV. Віце-прем'єр додав, що уряд вітатиме "справжніх" інвесторів, які вкладатимуть в будівництво заводів, "в створення чогось нового в цій країні".

Не дивлячись на те, що вартість російських активів може бути занижена, державі не потрібні "швидкі і легкі гроші", - відзначив Шувалов. Держава віддасть перевагу інвесторам, які візьмуть участь у приватизаційних аукціонах, використовуваних для залучення іноземного капіталу в інфраструктурні проекти, наприклад, будівництво доріг і електростанцій.
"Якщо інвестор прийде і скаже: 'Нам потрібен такий-то актив, будь ласка, проведіть аукціон' - у такому разі не буде ніяких затримок. Все буде зроблено протягом 45 днів", - підкреслив Шувалов.

За словами віце-прем'єра, модернізація Росії вимагає часу, терпіння і довгострокових інвестицій. Він відзначив, що в найближчому майбутньому темпи економічного зростання не повинні перевищувати 5 відсотків, оскільки держава має намір стримувати витрати і ЦБ не планує відпускати рубль у вільне плавання, щоб не завдати збитку російським виробникам.

"Перехід до економіки, заснованої на знаннях, надзвичайно складний при економічному зростанні в 7 відсотків в рік, - заявив Шувалов. - У такому разі спостерігатиметься великий приплив капіталу і всі захочуть збільшення соціальних витрат. Зростання не більше 4-5 відсотків допоможе нам успішно модернізуватися".

Ігор Шувалов також порадив уникати порівняння Росії з іншими країнами групи БРІК через структурну різницю в їх економіках. За його словами, країні потрібне "якісне", а не кількісне зростання.

Росія поки демонструє значно нижчі темпи зростання в порівнянні з іншими державами БРІК. У першому кварталі зростання ВВП РФ склало 2,9 відсотка, тоді як в Бразилії - 9 відсотків, в Китаї - 11,9 відсотка, а в Індії - 8,6 відсотка.