Logo

Останні новини

Греф: єврозоні буде тільки гірше
01.12.2011 15:31
PDF Друк E-mail

Греф: єврозоні буде тільки гіршеЄвропа демонструє ринку недостатній набір заходів, які відбуваються з великим запізненням, що примушує говорити про відсутність "хорошого варіанту розвитку подій" в ЄС, вважає глава "Ощадбанку" Герман Греф, передає агентство РІА "Новини".

На думку Грефа, є декілька варіантів розвитку подій в Європі. За його словами, перша альтернатива, яка є у Євросоюзу - це створення Сполучених Штатів Європи і "спроба вирішення проблеми за допомогою європейського друкарського верстата, за допомогою Європейського центробанку", але вона загрожує інфляцією, схожою з тією, що відчула Німеччина на початку 1930-х років. "Але найголовніше, що ця ситуація не рятує Європу, оскільки найголовніша проблема Євросоюзу полягає в різному конкурентоздатному потенціалі економік учасників ЄС", - переконаний Греф.
Іншою альтернативою є повернення до національних валют для відновлення конкурентоспроможності периферії. "Це дуже важка історія, яка чревата можливістю розпаду всього Євросоюзу, це те, що викличе дуже важку реакцію на глобальних ринках, але це, на мій погляд, значно чесніша політика", - відзначає глава "Ощадбанку".

Оператори торгової інфраструктури валютного ринку вже тестують системи для торгівлі раніше скасованими європейськими валютами.

У банку UBS підрахували, що розпад єврозони обійдеться периферії в половину ВВП, багатим країнам ЄС - в чверть ВВП, а також приведе до девальвації євро на 60%, зниженню об'ємів торгівлі на 50% і ліквідації 50-60% депозитів.

Європейський центральний банк не повинен ставати кредитором останньої інстанції для держав єврозони, як того просять ряд чиновників Євросоюзу, заявив президент ЄЦБ Маріо Драги, виступаючи в Європарламенті у четвер, повідомляє РІА "Новини".

"ЄЦБ працює в рамках Лісабонського договору. Він є кредитором останньої інстанції, але для банків", - заявив він.

Кажучи про програму викупу регулятором облігацій держав єврозони на вторинному ринку, Драги відзначив: "Ця програма - не для створення ліквідності і не для допомоги державам".

"Це тимчасова міра, ця програма не нескінченна", - сказав він, маючи на увазі об'єми і терміни її проведення. Драги визнав, що зусилля європейських урядів не здобули бажаної дії на фінансові ринки, а ризики для економіки виросли.

Глава європейського центробанку відзначив, що непрацюючі ринки держборгу в декількох країнах не дозволяють ЄЦБ вільно проводити свою політику.

Тому, рахує Драги, уряди повинні відновити довіру фінансових ринків. Ключовим кроком в цьому напрямі була б нова угода про інтеграцію в бюджетній сфері, яка б послала ринкам чіткий сигнал про серйозність намірів урядів Європи.