Logo

Останні новини

Китайська компартія турбується "побічними ефектами" модернізації: можуть наставати безлади і втрата робочих місць
05.12.2011 12:33
PDF Друк E-mail

Китайська компартія турбується "побічними ефектами" модернізації: можуть наставати безлади і втрата робочих місцьВласті комуністичного Китаю готуються до можливих соціальних наслідків спаду виробництва, повідомляє The Financial Times.

"Ми повинні встановити систему контролю над суспільством, яка змогла б пристосуватися до ринкової економіки", - заявив на партійному семінарі куратор Міністерства суспільної безпеки, член Політбюро КПК Чжоу Юнкан. За його словами, тільки строгий контроль дозволить властям пом'якшити соціальні наслідки кризи.

Китайський політик призвав регіональних керівників утриматися від надмірно амбітних проектів. На його думку, крупні показові проекти здатні викликати протест у населення.
На думку аналітиків американського видання, виступ Юнкана демонструє, що Пекін побоюється соціальної напруги, яка пов'язана з падінням виробництва і планами уряду по модернізації фабрик і заводів, - вони передбачають скорочення великого числа робочих місць.

В кінці листопада індекс виробничої активності PMI, що розраховується HSBC і Markit Economics, знизився до попереднього значення в 48 пунктів проти 51 пункту в жовтні, повідомляє Reuters. Це найзначніше зниження показника за 32 місяці. Аналітики побоюються, що подібна статистика може говорити про істотне погіршення економічної обстановки в Китаї, а також про наближення до країни другої хвилі глобальної кризи.