Logo

Останні новини

Італійці відзначать найекономніше Різдво за останні 60 років
05.12.2011 16:07
PDF Друк E-mail

Італійці відзначать найекономніше Різдво за останні 60 років Прем'єр-міністр Маріо Монті оголосив про нові антикризові заходи ціною в 30 мільярдів євро. Він прагне скоротити другий за величиною борг в єврозоні і запобігти краху євро.

Замість шампанського і традиційного різдвяного пирога panettone італійці обмежаться домашнім вином і потугіше затягнуть пояси - країна відзначатиме найскромніше свято за останні 60 років.

"У споживачів більше немає віри в завтрашній день", - говорить Пьєтро Джордано, генеральний секретар групи Adiconsum. Продажі на Різдво можуть скоротитися на 15% в порівнянні з минулим роком, і це буде найбільше зниження з часів Другої світової війни.
Багато італійців витратять свою tredicesima, грудневу премію, еквівалентну 13-й зарплаті, на оплату рахунків, а не на покупку подарунків, сказав він. Ті, хто може дозволити собі витратити гроші, почекають розпродажів.

Прем'єр-міністр Маріо Монті оголосив про нові антикризові заходи ціною в 30 мільярдів євро. Він прагне скоротити другий за величиною борг в єврозоні і запобігти краху євро. Заходи економії включають підвищення податків на дорогі об'єкти рухомого майна, такі як розкішні автомобілі, приватні літаки і човни, чия довжина перевищує 10 метрів, а також підвищення на 2% ставки ПДВ у другій половині 2012 року, повідомляє Bloomberg.

Співвітчизники Монті відповідять скороченням витрат на різдвяні подарунки на 3,2%. Власники магазинів розділяють песимізм: роздрібні продажі у вересні зменшилася на 1,6% відсотка в порівнянні з роком раніше, впали продажі в першу чергу взуття і побутової техніки.

Серджіо Менегассо, сім'ї якого належить мережа дорогих продовольчих магазинів і ресторанів в Мілані, визнає, що покупці супермаркетів в регіоні Венето скорочують у тому числі і продовольчі витрати.

"Люди їдять менше пасти, ніж рік тому, - скаржиться він. - Вони не купують песто до пасти, а вибирають дешевий майонез". Основне блюдо меню різдвяного Святвечора обійдеться середньому італійцю більш ніж в 50 євро - лосось за 35 євро і спагетті з молюсками за 24 євро.