Logo

Останні новини

Банк Франції назвав заяву Standard&Poor's про можливе пониження рейтингів 15 країн єврозони політичним
06.12.2011 17:22
PDF Друк E-mail

Банк Франції назвав заяву Standard&Poor's про можливе пониження рейтингів 15 країн єврозони політичнимЗаява міжнародного агентства Standard & Poor's про можливе пониження рейтингів відразу 15 держав єврозони "абсолютно несвоєчасно" і політично вмотивовано, повідомив глава Банку Франції Крістіан Нуайе.

"Якщо придивитися до аргументування Standard&Poor's, то стає зрозуміло, що сьогодні вона більш обумовлена політичними, а не економічними чинниками", - рахує Нуайе. Остання заява агентства, відмітив він, не є виключенням. Вона пішла наступного дня після франко-німецького саміту в Парижі і напередодні саміту ЄС в Брюселі, передає ІТАР-ТАРС.
"Абсолютно несвоєчасно", - констатував глава Банку Франції. Франція, що зберігає поки вищий кредитний рейтинг ААА, в очах Standard&Poor's опинилася в числі тих країн єврозони, рейтинг яких може бути знижений не на одну, а відразу на дві ступені. У даному зв'язку в Єлісейському палаці призивають зберігати холоднокровність.

"Найголовніше - зберігати спокій і не робити необдуманих кроків", - заявив у вівторок один з найближчих радників французького президента Анрі Гено. Звичайно чутливі до всякого роду чуток і спекуляцій фондові майданчики, схоже, теж не поспішають піддаватися паніці. Паризька біржа, відкрита вранці в "червоній зоні" досить швидко виправилася. В даний час падіння індексу CAC-40 складає близько 0,1%.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's поставило у понеділок на перегляд з можливістю пониження довгострокові рейтинги 15 країн єврозони.

Під перегляд не потрапив рейтинг Греції, оскільки він знаходиться на близькому до дефолтному рівні "СС", а також Кіпру, вже поставлений на перегляд раніше.

Standard&Poor's вказало в числі негативних чинників, що впливають на рейтинги країн єврозони, погіршення умов кредитування в Європі, розбіжності між європейськими політиками відносно способів боротьби з борговою кризою, зростання боргів домогосподарств і урядів, ризик зростання рецесії у 2012 році.

Повідомлення агентства, що вийшло перед закриттям ринків в Америці, викликало зростання курсу долара до євро і зниження цін акцій в США.