Logo

Останні новини

Світова преса: через вибори в Росії найбільше ризикують нафтовики
06.12.2011 16:12
PDF Друк E-mail

Світова преса: через вибори в Росії найбільше ризикують нафтовикиУ групі крупних економік, що народжуються, Росія знаходиться внизу класифікації по чотирьох з шести індикаторів, якими користується МВФ для визначення стану управління економікою, пише Едвард Хадас в статті, опублікованій в газеті La Stampa.

Результати минулих в неділю виборів підтверджують падіння популярності нинішнього російського прем'єра, що був і, можливо буде, майбутнім президентом Росії. Його партія одержала менше половини голосів виборців, а це означає, що "Єдина Росія" матиме у своєму розпорядженні дещо більше половини місць в парламенті, цитує видання сайт InoPressa.ru.
Нова Дума буде більш популістською, але ця характеристика звичайно знаходить віддзеркалення в саморуйнівних економічних політиках. Наприклад, рішення використовувати доходи від експорту енергоносіїв для того, щоб догодити пенсіонерам, може виявитися згубним, коли опустяться ціни на газ і на нафту. В Росії відсутня традиція прозорого управління, також як не існує економічної ініціативи, необхідної для розвитку сучасної індустріальної економіки, мовиться в статті.

На думку економістів, продовжує тему The Wall Street Journal, російський уряд може збільшити свої витрати в спробі забезпечити переконливу перемогу прем'єр-міністру Володимиру Путіну на березневих президентських виборах, після того, як його партія зафіксувала ослаблення підтримки на парламентських виборах.

Зокрема, Путін може заохотити цільові витрати в державних корпораціях. "Щоб подолати страх втрати контролю, краще всього буде покластися на безпосередню присутність держави в економіці, - сказала Наталія Орлова, головний економіст "Альфа-банку". - Він намагатиметься підкріпити свою позицію економічно".

Інші економісти припустили, що Путін може спробувати повернути підтримку населення за допомогою заходів, направлених на залучення іноземних інвестицій і стимуляцію зростання, пише автор статті Вільям Молдін.

"Путін незабаром зрозуміє, що його система переживає кризу і її потрібно міняти, - сказав Сергій Алексашенко з Вищої школи економіки, що був зампредом Центробанку. - Це може бути як лібералізація, так і посилювання контролю над економічною політикою. Раніше він був прихильником посилювання".