Logo

Останні новини

ВР: Компанія Halliburton знищила докази своєї причетності до аварії в Мексиканській затоці
06.12.2011 12:58
PDF Друк E-mail

ВР: Компанія Halliburton знищила докази своєї причетності до аварії в Мексиканській затоціБританська ВР звинуватила нафтосервісну компанію Halliburton в навмисному знищенні доказів, які в іншому випадку послужили б доказом її часткової провини в аварії на платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці, і попросила суддю накласти стягнення на компанію, повідомило агентство Reuters.

ВР заявила, що Halliburton умисно знищила результати тестування цементного розчину, використовуваного при будівництві свердловини, щоб "усунути ризики використання цього доказу проти неї в суді". ВР стверджує, що експертиза виявила нестійкість цементного розчину.

Нафтова компанія також заявила, що Halliburton нібито втратила комп'ютерні дані по використовуваному цементу.
ВР звернулася до федерального судді Карла Барбьє в Новому Орлеані з проханням визнати факт, що Halliburton використовувала цементний розчин неналежної якості. Компанія також попросила суд доручити судовим експертам вжити заходи по пошуку зниклих комп'ютерних даних.

Прес-секретар Halliburton заявила агентству, що компанія розглядає заяву ВР і сподівається оспорити її в суді.

Вибух на нафтовій платформі Deepwater Horizon у квітні 2010 року обернувся найбільшою екологічною катастрофою в історії США. Зупинити витік нафти вдалося лише до 4 серпня 2010 року. В результаті аварії загинули 11 чоловік, у води Мексиканської затоки вилилося близько 5 мільйонів баррелів сирої нафти.

Платформа, на якій відбулася аварія, належала швейцарській компанії Transocean. Американські корпорації Halliburton Energy Services і Cameron International брали безпосередню участь в підготовці платформи до роботи. У момент аварії нею управляла BP.

Після аварії влада країни ввела тимчасову заборону на рибний лов в районі ЧП, закривши для промислу більш третини всієї акваторії затоки.