Logo

Останні новини

S&P поставило на перегляд рейтинги 15 з 17 країн єврозони, включаючи Німеччину і Францію
06.12.2011 12:28
PDF Друк E-mail

S&P поставило на перегляд рейтинги 15 з 17 країн єврозони, включаючи Німеччину і ФранціюМіжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's поставило у понеділок на перегляд з можливістю пониження довгострокові рейтинги 15 країн єврозони, мовиться в повідомленні агентства.

У повідомленні також вказано, що рішення поставити рейтинги на перегляд пов'язано з переконанням, що системна напруга в єврозоні виросла в останні тижні до рівня, який робить тепер негативний вплив на кредитоспроможність єврозони в цілому.

У число 15 країн, поставлених на перегляд, входять шість країн з вищим суверенним рейтингом "ААА": Франція, Німеччина, Австрія, Фінляндія, Нідерланди, Люксембург.
Під перегляд не потрапив рейтинг Греції, оскільки він знаходиться на близькому до дефлотному рівні "СС", а також Кіпру, вже поставлений на перегляд раніше.

Standard & Poor's вказало в числі негативних чинників, що впливають на рейтинги країн єврозони, погіршення умов кредитування в Європі, розбіжності між європейськими політиками відносно способів боротьби з борговою кризою, зростання боргів домогосподарств і урядів, ризик рецесії у 2012 році.

Повідомлення агентства, що вийшло перед закриттям ринків в Америці, викликало зростання курсу долара до євро і зниження цін акцій в США, відзначає "Фінмаркет".

Standard & Poor's заявило, що розраховує завершити перегляд рейтингів якнайскоріше - після аналізу підсумків майбутнього саміту ЄС в Брюсселі на цьому тижні.

Звичайно перегляд рейтингів триває три місяці, а шанси на зниження складають в цьому випадку мінімум 50%

У повідомленні вказано, що якщо відповідь політиків не буде розцінена інвесторами як достатньо енергійна, то, на думку агентства, довіра на ринках може знову впасти, і, можливо, різко.

За його оцінкою, рейтинги можуть бути знижені максимум на один ступінь для Австрії, Бельгії, Фінляндії, Німеччини, Люксембурга і Нідерландів, а для Франції і інших країн - на два ступені.

Зокрема, на думку агентства, економічне зростання у Франції може опинитися нижче, ніж прогнозувалося урядом 1%, а бюджетний дефіцит - вище. На економіці ж Німеччини негативно можуть відобразитися проблеми Євросоюзу в цілому.

Про рішення S&P було оголошено в мить, коли Європа спішно готує нові заходи по подоланню кризи, які, як вважається, повинні переламати ситуацію.

Минулого тижня інше агентство, Moody's Investors Service, також попередило про посилення тиску на рейтинги європейських країн.

Дії міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's знову ускладнюють роботу лідерів країн єврозони, вважають експерти. Аналітики вважають, що рішення агентства про перегляд кредитних рейтингів 15 з 17 країн єврозони вкрай несвоєчасно.

S&P, яке в серпні піддалося критиці з боку Уоррена Баффетта та інших відомих інвесторів у зв'язку з рішенням знизити кредитний рейтинг США через розбіжності в уряді, знову втручається в політичний процес напередодні антикризового саміту європейських лідерів, відзначає агентство Bloomberg.

Утримувачі облігацій сумніваються, що S&P вибрало правильний час для ухвалення рішення про європейські рейтинги. Лідери країн Євросоюзу планують зустрітися в Брюсселі 8-9 грудня, щоб покласти край кризі, яка змусила Грецію, Ірландію і Португалію звернутися по фінансову допомогу, а зараз загрожує Італії. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі у понеділок виступили з пропозицією змінити базовий договір ЄС з метою поглиблення економічної інтеграції в регіоні.

Ринковий стратег LPL Financial Ентоні Валері заявив, що агентству S&P потрібно перестати втручатися. На його думку, воно ускладнює роботу лідерів ЄС по врегулюванню боргових проблем.