Logo

Фінанси
Дослідження McKinsey: всі країни єврозони виграли від єдиної валюти
11.01.2012 11:09
PDF Друк E-mail

Дослідження McKinsey: всі країни єврозони виграли від єдиної валютиЗгідно з розрахунками міжнародної консалтингової компанії McKinsey, введення єдиної грошової одиниці принесло, зокрема, у 2010 році всім 17 країнам Європи 332 млрд євро, чи ж 3,6% від їх загального ВВП. Левову частку цієї суми (195 млрд євро) вдалося одержати завдяки низьким обліковим ставкам, ще 100 млрд - за рахунок розвитку єдиного ринку торгівлі.

Важливу роль зіграло і скорочення так званих технічних витрат, зокрема на транзакції. У ряді країн, наприклад в Німеччині, певний внесок в економіку внесло і підвищення конкурентоспроможності компаній за рахунок зміни стратегій і збільшення продуктивності в порівнянні з часом до існування євро.

 
Глава швейцарського центробанку подав у відставку через півмільйона доларів, куплених його дружиною
09.01.2012 20:20
PDF Друк E-mail

Глава швейцарського центробанку подав у відставку через півмільйона доларів, куплених його дружиноюГолова Національного банку Швейцарії Пилип Хільдебранд подав у відставку, передає ІТАР-ТАРС. Причиною стала валютна операція, здійснена його дружиною: чиновник зробив все, щоб скандал навколо неї не позначився негативно на іміджі регулюючого органу - центрального банку країни.

"Я покидаю банк із сумом, проте від цього залежить рівень довіри до НБШ, що є його основним активом", - сказав Хільдебранд на прес-конференції в Берні. Екс-глава НБШ, який раніше стверджував, що нічого не знав про валютну операцію, проведену його дружиною, також визнав, що у нього немає можливості довести, що він нічого не знав про махінацію.

 
Швеція обійшла Німеччину, ставши найнадійнішим позичальником в Європі
02.12.2011 16:02
PDF Друк E-mail

Швеція обійшла Німеччину, ставши найнадійнішим позичальником в ЄвропіНайбільш надійним позичальником Європи виявилася Швеція. Її борговим паперам поступилися в надійності навіть облігації Німеччини, що до недавнього часу вважалися найміцнішими в Європі. Як повідомляє агентство Bloomberg, розрив в прибутковості шведських і німецьких боргових паперів склав близько 40 базових пунктів (0,4 процентного пункту), інакше кажучи, Швеція може займати гроші по менших ставках, ніж ФРН.

Майже через два десятиліття після усунення своєї останньої банківської кризи Швеція може похвалитися найбільш ефективним ринком запозичень. Швеція вважається однією з тих країн, які вважали за краще залишитися за межами євро, розплатилися по боргах і вели строгий контроль за своїми кредиторами. У 2011 році держборг Швеції знизився до 36% ВВП проти 40,2% у 2007 році.

Найкрупніша економіка Скандинавії не залежить від єдиної європейської валюти, розрахунки в Швеції здійснюються в кронах, тому країна стала "зоною безпеки" для всіх, хто біжить від євро.

 
Меркель закликає створити всередині ЄС бюджетний союз
02.12.2011 14:15
PDF Друк E-mail

Меркель закликає створити всередині ЄС бюджетний союзЄвропа стоїть на порозі реалізації бюджетного союзу, який включить як мінімум країни єврозони, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи в бундестагу.

"Ми не просто говоримо про бюджетний союз, ми знаходимося на порозі його реалізації. Я говорю про бюджетний союз з жорсткими правилами, як мінімум, відносно єврозони", - цитує Меркель агентство AFP.

При цьому у своєму виступі канцлер в черговий раз висловила думку, що єдині держоблігації єврозони не є рішенням боргової кризи в регіоні.

 
Бразилія погодилася допомогти Європі грошима
02.12.2011 14:12
PDF Друк E-mail

Бразилія погодилася допомогти Європі грошимаКрупні економіки, що розвиваються, запропонують грошову допомогу для розв'язання європейської боргової кризи, якщо збільшать вплив в Міжнародному валютному фонді, а сама Європа робитиме більше для вирішення своїх власних проблем, заявив у четвер міністр фінансів Бразилії Мантега.

Він сказав, передає Reuters, що Бразилія і решта країн БРІКС готові підтримати фінансами МВФ з метою подолання боргової кризи, яка все сильніше загрожує світовому економічному зростанню.

"Нам дуже приємно, що цього разу МВФ звертається до Бразилії не для того, щоб запропонувати нам кредит, як у минулому, але для того, щоб попросити нас дати грошей розвиненим країнам", - сказав Мантега з усмішкою, стоячи поряд з главою МВФ Крістін Лагард.

 
По темі...
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 із 7