Logo

Китайці з Alibaba готуються купити весь Yahoo за 25 млрд доларів
01.12.2011 14:59
PDF Друк E-mail

Китайці з Alibaba готуються купити весь Yahoo за 25 млрд доларівКитайська інтернет-компанія Alibaba Group Holing Ltd., в якій пошукачу Yahoo належить близько 40%, і японська телекомунікаційна корпорація Softbank Corp. ведуть переговори з інвесткомпаніями Blackstone Group LP і Bain Capital LLC про покупку всього пакету акцій Yahoo!

Багато міноритарних акціонерів Yahoo заявляють, що віддали б перевагу продажу всієї компанії відразу, оскільки така операція, ймовірно, забезпечить вищу ціну, ніж продаж по частинах.


За даними інформованих джерел, Alibaba, в якій Yahoo належить близько 40%, заздалегідь домовилася з банками про фінансування операції, але поки не визначилася з ціною покупки.

Інтерес до компанії також проявляють інші покупці, зокрема компанія Silver Lake, що займається інвестиціями у високотехнологічні галузі, спільно з консорціумом інвесторів зробила пропозицію Yahoo! Inc. по покупці її 20%-ної долі. Ціна пропозиції - 16,60 доларів за акцію, повідомило агентство Bloomberg. Тобто пропозиція складе 24,8 млрд доларів за всю компанію.

Silver Lake оцінила Yahoo в цілому в 20,6 млрд доларів, що приблизно на 6% більше капіталізації компанії. Проте запропонована групою Silver Lake сума була менша, ніж іншого претендента на Yahoo - компанії TPG Capital.

У 2008 році провалилася операція по придбанню Yahoo Microsoft.

Проте в кінці листопада 2011 року в компанії повернулися до обговорення можливої операції. По інформації, що поступила 28 листопада від внутрішніх джерел, передбачувана покупка Yahoo! компанією Microsoft насправді може стати придбанням лише міноритарного пакету акцій, що не дає ексклюзивних прав покупцю.

Розробник Windows стане одним із безлічі компаній, включаючи фінансових помічників Silver Lake і Andreessen Horowitz, які націлювалися на покупку 20-процентної частки акцій Yahoo!. New York Times, повідомляючи про подробиці операції, згадала, що пропозиції повинні були бути розглянуті до вечора 28 листопада, і подальше обговорення умов операції може відбутися на поточному тижні. У покупці можуть також взяти участь і інші компанії, в основному з приватним акціонерним капіталом.

Вважається, що Yahoo! відмовилася від повного продажу, натомість вирішивши продати міноритарний пакет акцій, щоб змінити своє фінансове положення. Після продажу 20-процентного пакету компанія може викупити частину частки назад в борг, щоб одержати більше контролю над акціями.

Будь-яка з операцій не дозволить Microsoft одержати контроль над Yahoo!, проте продаж може забезпечити спосіб стабілізації положення компанії, що похитнулось в пошуковому сегменті. В даний час частка Bing найбільшою мірою забезпечена за рахунок згоди Yahoo! використовувати як Bing основної пошукової машини. Продаж Yahoo! - частково або повністю - кому-небудь ще може бути небезпечна для Microsoft, оскільки це негативно позначиться на частці у веб-пошуку, і зробить щоквартальні втрати сотень мільйонів доларів марними.

Microsoft може розглядати частку в Yahoo! як спосіб отримання більшого об'єму офіційної підтримки Flickr і своїх мобільних мультимедійних додатків. В даний час Yahoo! подає лише незначну підтримку Windows Phone, на відміну від істотної підтримки iOS і Android.