Logo

Бразилія погодилася допомогти Європі грошима
02.12.2011 14:12
PDF Друк E-mail

Бразилія погодилася допомогти Європі грошимаКрупні економіки, що розвиваються, запропонують грошову допомогу для розв'язання європейської боргової кризи, якщо збільшать вплив в Міжнародному валютному фонді, а сама Європа робитиме більше для вирішення своїх власних проблем, заявив у четвер міністр фінансів Бразилії Мантега.

Він сказав, передає Reuters, що Бразилія і решта країн БРІКС готові підтримати фінансами МВФ з метою подолання боргової кризи, яка все сильніше загрожує світовому економічному зростанню.

"Нам дуже приємно, що цього разу МВФ звертається до Бразилії не для того, щоб запропонувати нам кредит, як у минулому, але для того, щоб попросити нас дати грошей розвиненим країнам", - сказав Мантега з усмішкою, стоячи поряд з главою МВФ Крістін Лагард.
Лагард приїхала до Латинської Америки на цьому тижні, щоб домовитися про співпрацю в умовах побоювань глобального фінансового спаду, як у 2008 році.

"Країни БРІКС вирішили збільшити ресурси МВФ, але за умови реформи квотування в МВФ, - сказав Мантега, маючи на увазі право голосу країн-членів фонду, - і за участю інших країн, таких як США і європейські країни, які самі повинні вкласти більше грошей до фонду".

Бразилія, що володіє валютними резервами у розмірі 351 млрд і давно охоча отримати вагоміше право голосу в МВФ, заявила, що схвалює двосторонні кредити, направлені на збільшення фінансової потужності фонду.

Мантега сказав, що сума додаткових внесків поки не визначена і обговорюватиметься з іншими крупними економіками, включаючи Китай, Росію та Індію, що входять в блок БРІКС разом з Бразилією і Південною Кореєю.

Він додав, що країни БРІКС можуть провести нараду до саміту G20 у лютому, щоб ухвалити рішення про додаткові ресурси для МВФ.

Бразилія, яка одержувала допомогу від МВФ у 2002 році, з тих пір показувала майже безперервне могутнє економічне зростання. Вона швидко вжила заходів для захисту своєї економіки від світового спаду, оголосивши у четвер про безліч нових стимулюючих заходів, направлених на підтримку споживання та інвестицій.

Лагард похвалила економічне управління в Бразилії, яке, за її словами, підготувало країну до подолання наслідків європейських боргових проблем.

Вона також сказала, що прогноз світового зростання від МВФ буде "поза сумнівом" понижений через кризу.