Logo

Меркель закликає створити всередині ЄС бюджетний союз
02.12.2011 14:15
PDF Друк E-mail

Меркель закликає створити всередині ЄС бюджетний союзЄвропа стоїть на порозі реалізації бюджетного союзу, який включить як мінімум країни єврозони, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи в бундестагу.

"Ми не просто говоримо про бюджетний союз, ми знаходимося на порозі його реалізації. Я говорю про бюджетний союз з жорсткими правилами, як мінімум, відносно єврозони", - цитує Меркель агентство AFP.

При цьому у своєму виступі канцлер в черговий раз висловила думку, що єдині держоблігації єврозони не є рішенням боргової кризи в регіоні.
Тижнем раніше Єврокомісія офіційно запропонувала випустити єдині облігації для 17 країн єврозони. На обговорення винесені три варіанти використання цього фінансового інструменту: повну заміну національних держоблігацій на єдині при загальній гарантії, часткову заміну суверенних держоблігацій при загальній гарантії всіх країн валютного союзу і часткову заміну при гарантії лише деяких країн.

На думку Меркель, Європі необхідний новий "стабільний союз" з посиленим бюджетним контролем і регулюванням рівня держборгу, а "ядром цього союзу стабільності повинна стати нова європейська стеля держборгу".

Меркель додала, що метою саміту в Брюсселі, призначеного на 9 грудня, є зміни європейських угод, які дозволять не допустити розвалу єврозони і ЄС в цілому.

Канцлер вважає, що процес подолання боргової кризи в єврозоні займе роки. "Уряд завжди давав зрозуміти, що боргову кризу не можна вирішити одним ударом, і не існує швидких і простих рішень", - сказала вона.

У понеділок питання створення бюджетного союзу та інші заходи, сприяючі відновленню фінансової системи ЄС, обговорюватимуться на зустрічі Меркель з президентом Франції Ніколя Саркозі.

Цього літа боргова криза знову серйозно вдарила по банківській системі ЄС. Власті союзу визнали необхідність рекапіталізації найбільших кредитних установ, проте чіткого розуміння цієї процедури поки немає.