Logo

Швеція обійшла Німеччину, ставши найнадійнішим позичальником в Європі
02.12.2011 16:02
PDF Друк E-mail

Швеція обійшла Німеччину, ставши найнадійнішим позичальником в ЄвропіНайбільш надійним позичальником Європи виявилася Швеція. Її борговим паперам поступилися в надійності навіть облігації Німеччини, що до недавнього часу вважалися найміцнішими в Європі. Як повідомляє агентство Bloomberg, розрив в прибутковості шведських і німецьких боргових паперів склав близько 40 базових пунктів (0,4 процентного пункту), інакше кажучи, Швеція може займати гроші по менших ставках, ніж ФРН.

Майже через два десятиліття після усунення своєї останньої банківської кризи Швеція може похвалитися найбільш ефективним ринком запозичень. Швеція вважається однією з тих країн, які вважали за краще залишитися за межами євро, розплатилися по боргах і вели строгий контроль за своїми кредиторами. У 2011 році держборг Швеції знизився до 36% ВВП проти 40,2% у 2007 році.

Найкрупніша економіка Скандинавії не залежить від єдиної європейської валюти, розрахунки в Швеції здійснюються в кронах, тому країна стала "зоною безпеки" для всіх, хто біжить від євро.
1 грудня рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило оцінку надійності чотирьох найбільших банків Швеції з "A" до "A+", зокрема Nordea Bank. За день до цього агентство понизило оцінку 15 найбільших банків США і Європи.

Шведський успіх частково знаходиться залежним від прийнятої в країні системи зрівнювання доходів. У Швеції найвищий податковий тягар у світі по відношенню до ВВП країни після Данії.

Не дивлячись на те, що шведські банки добре капіталізовані, а економіка і фінанси держави здорові, Швеція має намір вжити додаткових заходів по зміцненню фінансової системи країни. Шведський фінансовий регулятор вимагає, щоб найбільші банки країни відраховували в резерви щонайменше 10% своїх активів. Шведський уряд повідомляє, що строгіші стандарти капіталу необхідні, щоб захистити платників податків від можливих втрат.

А ось Німеччина, найбільша економіка Європи, виявилася глибше втягнута в боргову кризу. Відношення держборгу ФРН до ВВП складає 83 відсотки. В ході аукціону 23 листопада ФРН не змогла повністю розмістити свої 10-річні боргові облігації. В ході торгів планувалося залучити шість мільярдів євро. Провал пояснили небажанням інвесторів вкладати гроші в економіки країн, пов'язаних з євро.