Logo

Глава швейцарського центробанку подав у відставку через півмільйона доларів, куплених його дружиною
09.01.2012 20:20
PDF Друк E-mail

Глава швейцарського центробанку подав у відставку через півмільйона доларів, куплених його дружиноюГолова Національного банку Швейцарії Пилип Хільдебранд подав у відставку, передає ІТАР-ТАРС. Причиною стала валютна операція, здійснена його дружиною: чиновник зробив все, щоб скандал навколо неї не позначився негативно на іміджі регулюючого органу - центрального банку країни.

"Я покидаю банк із сумом, проте від цього залежить рівень довіри до НБШ, що є його основним активом", - сказав Хільдебранд на прес-конференції в Берні. Екс-глава НБШ, який раніше стверджував, що нічого не знав про валютну операцію, проведену його дружиною, також визнав, що у нього немає можливості довести, що він нічого не знав про махінацію.
Заклики до відставки Хільдебранда стали лунати близько тижня тому. Швейцарські ЗМІ повідомили, що дружина банкіра, Кашья Хільдебранд, придбала 15 серпня минулого року близько півмільйона доларів. Це відбулося незадовго до того, як ШНБ, борючись проти надмірного зміцнення курсу франка, прив'язав його до євро на рівні 1,20 франка. Цей захід привів до того, що курс франка впав як по відношенню до євро, так і до долара.

Тимчасовим главою НБШ призначений віце-голова банку Томас Йордан. Остаточно рішення, хто очолить швейцарський центробанк, буде ухвалено Федеральною радою (урядом) Швейцарії.