Logo

Швейцарія дозволила передати США зведення про податкових ухильників
15.06.2010 14:26
PDF Друк E-mail

Відділення банку UBS.Національна рада Швейцарії (нижня палата парламенту) 15 червня ухвалила рішення про передачу США інформації про клієнтів банку UBS, які підозрюються американцями в ухиленні від сплати податків. Про це повідомляє Reuters.

За ухвалення рішення проголосували 81 депутат нижньої палати, проти висловилися 61. Ще 53 законодавці стрималися. Ухвалення рішення стало можливим завдяки тому, що представники "Швейцарської народної партії" (SVP) вирішили утриматися від голосування.
Проте нижня палата також винесла дане питання на референдум, відправивши угоду до верхньої палати. Остаточне рішення парламент ухвалить в кінці тижня.

8 червня 2010 року парламент Швейцарії не затвердив даний документ, оскільки більшість депутатів (104) проголосували проти надання США відомостей про клієнтів.

Нагадаємо, що США і UBS домовилися про те, що банк розповість про 4450 своїх американських клієнтів, ще в серпні 2009 року. Проте по швейцарських законах подібна угода, досягнута в позасудовому порядку, повинна бути також схвалена законодавчим органом.

UBS - глобальна фінансова корпорація, основна частина бізнесу якої зосереджена в Швейцарії і Північній Америці. Прибуток банку у 2009 році склав 2,2 мільярдів швейцарських франків (близько 2 мільярдів доларів).