Logo

Ощадбанк РФ націлювався на покупку польського банку
16.06.2010 13:15
PDF Друк E-mail

Відділення Bank Zachodni WBK.Ощадбанк, найбільша фінансова організація Росії, є одним з претендентів на покупку Bank Zachodni WBK - польського підрозділу Allied Irish Bank (AIB). Про це пише газета The Independent. В Ощадбанку поки не прокоментували цю інформацію.

За даними видання, серед можливих покупців, крім Ощадбанку, - дві крупні інвестиційні компанії. Їх назви газета не повідомляє.
Раніше повідомлялося у придбанні частки AIB в польському банку, яка складає 70,2 відсотка, зацікавлені також французькі Societe Generale і BNP Paribas.

Крім того, пише The Independent, до даної операції виявили цікавість і в італійському Intesa SanPaolo, а також в другому за величиною банку Польщі - Bank Pekao. Останній є підрозділом італійського Unicredit.

Останнім часом Ощадбанк РФ поступово виходить на зарубіжні фінансові ринки. У квітні президент організації Герман Греф повідомив. що Ощадбанк планує в найближчі чотири роки вийти на ринки країн СНД, Східної Європи і країн, що розвиваються.

В кінці 2009 року Ощадбанк став власником одного з провідних банків Білорусії - БПС-банка, заплативши за нього більше 280 мільйонів доларів. Також ЗМІ повідомляли про можливі плани по покупці Ощадбанком частки в казахстанському "БТА банку" і в одному з українських банків, що входять в топ-10. В Україні можливим активом для придбання Ощадбанком РФ називали "Райффайзен Банк Аваль".

У квітні 2010 року російські ділові газети писали, що Ощадбанк збирається взяти участь в конкурсі на покупку 20,85 відсотка акцій турецького Garanti Bank, проте Греф спростував цю інформацію.

Bank Zachodni WBK є четвертим по величині польським банком. В Польщі у кредитної організації відкрито близько 430 відділень, де працює понад 9000 чоловік.