Logo

ЦБ пригрозив банку сенатора Пугачова відкликом ліцензії
17.06.2010 09:36
PDF Друк E-mail

Будівля Центробанку Росії.Центробанк Росії може відкликати ліцензію у Межпромбанка, підконтрольного сім'ї сенатора Сергія Пугачова, якщо фінансова організація не розплатиться по беззакладеному кредиту на 10 мільярдів рублів. Про це пише газета "Відомості" з посиланням на анонімні джерела. Термін погашення кредиту закінчується 17 червня.

Раніше ділові ЗМІ вже не раз писали про складнощі Межпромбанка. Так, на початку червня відразу декілька рейтингових агентств знизили кредитні рейтинги фінансової організації. 6 липня банку необхідно погасити єврооблігації на 200 мільйонів євро. Зараз їх прибутковість на ринку оцінюється в 250-280 відсотків річних. Це означає, що інвестори вважають вірогідним дефолт по цінних паперах.
Центробанку Межпромбанк по беззакладених кредитах винен 30 мільярдів рублів. Цей вид кредитів ЦБ активно використовував в період кризи для надання банкам додаткової ліквідності. Випадки неповернення таких кредитів носять поки одиничний характер.

На початку червня повідомлялося, що Сергій Пугачов проводить переговори з Об'єднаною суднобудівельною корпорацією про продаж двох своїх активів - "Північної верфі" і Балтійського заводу. Якщо операція відбудеться, Пугачов може передати виручені кошті в Межпромбанк.

Варто відзначити, що Межпромбанк входить в топ-50 російських фінансових організацій за об'ємом активів, але при цьому не є членом Системи страхування внесків. Таким чином, на внески фізичних осіб в Межпромбанку не розповсюджується страховка від держави на суму до 700 тисяч рублів.