Logo

Компанія Деріпаскі купила десяту частину Гонконзької товарної біржі
17.06.2010 13:58
PDF Друк E-mail

Будівля HKMEx.Компанія En+ Group, підконтрольна бізнесмену Олегу Деріпаскі, придбала 10 відсотків акцій Гонконзької товарної біржі (HKMEx). Про це мовиться в офіційному прес-релізі компанії. Сума операції не розголошується.

Біржа була зареєстрована у 2008 році, але поки торги на HKMEx не ведуться. Очікується, що вони почнуться у 2010 році: спочатку в Гонконзі торгуватимуть ф'ючерсами на золото, а потім на кольорові метали і енергоносії. На сайті біржі наголошується, що вона розробила торгову систему, яка буде світовим лідером за швидкістю і надійності.
У En+ Group відзначають, що входження в капітал HKMEx відповідає стратегії групи. Багато компаній En+ Group працюють у Східному Сибірі, а продукція підприємств йде на експорт до Китаю. Згідно з умовами операції, до складу ради директорів HKMEx увійде один представник En+ Group.

Варто відзначити, що найбільший виробник алюмінію в світі, який належить En+ Group "Русал", на початку 2010 року провів первинне розміщення акцій на Гонконзькій і Паризькій фондових біржах. "Русал" став першою російською компанією, що зважився на IPO у Гонконзі. Згодом про інтерес до розміщення акцій в Азії заявили і багато інших комерційних структур в Росії, наприклад, держбанк ВТБ.