Logo

Іспанський ЦБ опублікує дані стрес-тестів для спокою інвесторів
17.06.2010 14:41
PDF Друк E-mail

Будівля Центрального банку Іспанії.Банк Іспанії має намір опублікувати результати "стрес-тестів" іспанських банків для демонстрації їх здатності витримати раптові фінансові нелади, повідомляє AFP. Як заявив керівник іспанського ЦБ Мігель Фернандес Ордоньєс, опублікувати стрес-тести  потрібно для того, щоб ринок "повною мірою зрозумів ситуацію".

Дане рішення ЦБ було названо іспанськими ЗМІ "безпрецедентним" для єврозони. До цього Банк Іспанії вже проводив стрес-тести, які показали, що у кредитних установ досить капіталу, щоб пережити різні негативні економічні сценарії.
В останні декілька місяців інвестори з підозрою відносяться до перспектив іспанських банків, оскільки ця країна опинилася в складній ситуації через європейську боргову кризу. На минулому тижні в пресу просочилися чутки про те, що Іспанії буде потрібна допомога у розмірі 200-250 мільярдів євро для стабілізації фінансової системи.

У свою чергу, Єврокомісія і представники іспанського уряду категорично відкинули ці припущення. Проте, вартість державних запозичень для Іспанії до 15 червня підскочила до рекордної відмітки.

Хоча Іспанія, на відміну від Греції, має порівняно невеликий державний борг (трохи більше половини ВВП), економічний стан країни залишається важким. Іспанія пізніше за інші найбільші країни ЄС вийшла з рецесії, показавши зростання ВВП тільки в першому кварталі 2010 року. Безробіття при цьому досягло рекордних для Європи 20 відсотків.

45 регіональних банків Іспанії, багато хто з яких контролюється місцевими політиками, сильно постраждали від різкого зростання "негативних боргів" після краху ринку нерухомості у 2008 році. Вони є найуразливішим елементом іспанської фінансової системи, і уряд всіляко заохочує злиття цих установ.