Logo

Росія витратила на порятунок Зв'язок-банку рекордні 142 мільярди рублів
18.06.2010 10:00
PDF Друк E-mail

Відділення Зв'язок-банку.Фінансове оздоровлення Зв'язок-банку, який трохи збанкрутів у 2008 році, обійшлося державі в 142 мільярди рублів. Газета "Відомості" пише, що це мінімум у півтора рази більше, ніж було оголошено чиновниками.

Оздоровленням Зв'язок-банку за дорученням уряду займався Зовнішекономбанк (ВЕБ). Всього, стверджує газета, ВЕБ одержав від держави на порятунок Зв'язок-банку 141,7 мільярдів рублів: 16 мільярдів рублів від Мінфіну і 125,7 мільярдів рублів від ЦБ. Раніше повідомлялося, що для забезпечення стійкості Зв'язок-банку і виконання його зобов'язань Центробанк розмістив у ВЕБі річний депозит на 74,3 мільярдів рублів. Чому пізніше розмір кредиту збільшився і як були витрачені ці гроші, в держкорпорації пояснити важко.
Раніше найдорожчою санацією вважався порятунок банку "КІТ фінанс". Держава витратила на оздоровлення цього банку 135,1 мільярдів рублів.

Зв'язок-банк і "КІТ фінанс" були одними з перших і найкрупнішими жертвами кризи. У вересні 2008 року обидва банки не змогли виконати зобов'язання, паралізувавши ринок міжбанківських кредитів.

Розорення Зв'язок-банк уникнув лише завдяки ЦБ, який "закрив очі" на порушення банком правил поведінки на ринку. За заявою представників ЦБ, у них залишався вибір між порушенням закону або розоренням банку. Першу з цих опцій Банк Росії визнав меншим злом.

Зараз ВЕБ володіє 99,3 відсотка акцій Зв'язок-банку.