Logo

Британські антимонопольщики звинувачують Groupon у масовому порушенні закону про рекламу
02.12.2011 16:45
PDF Друк E-mail

Британські антимонопольщики звинувачують Groupon у масовому порушенні закону про рекламуАнтимонопольне управління Великобританії (Office of Fair Trading - OFT) почне розслідування відносно інтернет-компанії Groupon, яка, за даними рекламного регулятора, близько 50 разів менш ніж за рік порушила правила рекламної діяльності в країні, повідомляє британська The Guardian.

Комітет рекламних стандартів (Advertising Standards Authority – ASA) ухвалив рішення повідомити OFT про Groupon після того, як зафіксував 48 порушень рекламного законодавства за 11 місяців 2011 року, відзначає "Газета.ru" .

Останнє порушення ASA зафіксував минулого тижня. Тоді комітет заборонив розсилку Groupon із знижками на пластичні операції, заявивши, що таким чином Groupon "чинить тиск" на споживачів, стимулюючи їх поспішно ухвалювати серйозні рішення, які вплинуть на все подальше життя.
ASA звинувачує Groupon у відсутності необхідної клієнтам інформації, наприклад в "нездатності чесно займатися просуванням продукції", не вказуючи чіткі терміни та умови і в "нездатності надавати докази, підтверджуючі, що пропозиції компанії доступні".

"Ми ухвалили рішення передати справу регулятору, тому що бачимо серйозні підстави сумніватися в здатності Groupon дотримувати рекламний кодекс", – заявила ASA. "Те, що ми передали інформацію в OFT – на користь громадськості. OFT має в своєму розпорядженні великі можливості вивчити питання торгової практики Groupon", - додає рекламний регулятор.

Нагадаємо, скидочний сервіс Groupon на початку листопада провів IPO, незважаючи на відсутність прибутку і борг, що перевищує активи. Компанія оцінена в 12,8 млрд доларів, а вже на перших торгах її акції подорожчали більш ніж на 30%.

Якби вартість компанії визначалася виключно активами, які стоять у неї на балансі, тоді б вартість оператора знижок Groupon склала всього 795,5 млн. доларів. Це в 16 разів менше, ніж капіталізація компанії, визначена за підсумками IPO, що пройшов минулого тижня.

Інвесторів не збентежила і та обставина, що компанія так жодного разу і не показала прибутки. Спочатку введений у фінансову звітність Groupon показник "скоректованого операційного прибутку" замість показника прибутку навіть привів до скандалу з Комісією по цінних паперах США (SEC), оскільки запропонований керівництвом компанії показник не враховує витрати на рекламу, покупку конкурентів і програму заохочення співробітників. Без урахування цих витрат збиток компанії у розмірі 420 млн. доларів за 2010 рік "перетворився" на 61 млн. доларів скоректованого прибутку.