Logo

Прохоров вважає золото найнадійнішою інвестицією
02.12.2011 13:23
PDF Друк E-mail

Прохоров вважає золото найнадійнішою інвестицієюРосійський бізнесмен Михайло Прохоров вважає золото найнадійнішим активом для вкладення коштів. "Величезна частина мого статку знаходиться в "Полюс золоті", тому, звичайно, - злитки золота", - відповів Прохоров на питання агентства Bloomberg про найбезпечніші інвестиції. Прохоров - президент інвестиційного фонду "Онексім", який контролює більше 36,4% золотодобувної компанії "Полюс золото".

Своїми кращими інвестиціями Прохоров назвав "Норільський нікель" (блокуючий пакет акцій Прохоров у 2008 році продав бізнесмену Олегу Деріпаскі), гірші інвестиції "ще попереду", приводить агентство слова Прохорова.
На думку російського мільярдера, найбільшому знеціненню піддасться в найближчі два роки євро, тому він сам зберігає гроші в доларах США. "Що стосується довгострокової перспективи, я віддам перевагу портфелю цінних паперів швидкорослих валют - валюти країн з перехідною економікою від Бразилії до Китаю і Росії", - додав бізнесмен.

На питання Bloomberg, чи є серед менеджерів Прохорова людина, якій він може довірити свій портфель активів, російський бізнесмен відповів ствердно. "Його звуть Михайло. Я підписую всі свої чеки сам", - уточнив Прохоров.

Вартість дорогоцінного металу, а отже і прибуток добувних його корпорацій, за поточний рік піднялася до історичного рекорду. На тлі економічної кризи золото набуває все більшу популярність серед інвесторів, його вартість росла протягом року. У вересні метал досяг рекордної вартості - за тройську унцію золота на біржі давали 1,921 тисяч доларів.

Михайло Прохоров оголосив про відхід від активної участі в бізнесі, коли вирішив погодитися на пропозицію очолити "Правоє дєло" в червні 2011 року. У вересні на передвиборному з'їзді партії в ній відбувся розкол, і Прохоров з неї вийшов. Він заявив, що візьме паузу, перш ніж повідомить про свої подальші плани.

Його компанія "Полюс золото" збирається перейти під британську юрисдикцію. Контролюючий акціонер компанії Polyus Gold International (Джерсе) зареєстрував в Англії нову холдингову компанію, об'єднуючу активи групи, - Polyus Gold plc. Вона повинна стати "материнською" компанією холдингу і добитися включення звичайних акцій Polyus Gold plc. у престижний британський індекс FTSE 100.

Компанії залишилося одержати дозвіл від урядової комісії по іноземних інвестиціях про зміну місця реєстрації активів і перереєстрації компанії в Лондоні. На останньому засіданні у 2011 році комісія не стала розглядати це питання.