Logo

Білорусія одержить в користування родовище в Мьянмі
05.12.2011 17:00
PDF Друк E-mail

Білорусія одержить в користування родовище в Мьянмі Мінськ знайшов нове джерело для постачання енергоносіїв. Білорусія одержить родовища нафти і газу в Мьянмі, оголосив глава державного комітету з науки і технологій Білорусії Ігор Войтов.

Як передає РІА "Новини", під час візиту 1-3 грудня в Мьянму білоруської делегації на чолі з прем'єр-міністром Михайлом Мясніковічем був підписаний протокол про співпрацю двох країн в області нафтогазового сектора.

"Ми домовилися з міністром енергетики Мьянми про те, що Білорусії будуть представлені як на контрактній, так і на тендерній основі родовища нафти і газу. Протягом двох місяців Міненерго Мьянми зробить пропозиції по конкретних родовищах", - сказав Войтов.
Очікується, що після цього в Мьянму відправляться білоруські експерти, зокрема представники виробничого об'єднання "Бєлоруснєфть", держконцерну "Бєлнєфтєхім" і підприємства "Бєлгорхімпром", щоб оцінити перспективність освоєння родовищ, що надаються Мьянмою, укласти контракти на їх розробку і визначити можливості використання цих ресурсів.

Войтов додав, що фахівці двох країн домовилися також про можливості використання білоруських технологій на нафтових і газових родовищах Мьянми. "Ми провели презентацію цієї інформації. Думаю, результати цієї роботи будуть вкрай цікавими для наших компаній, адже нам потрібно працювати і у віддалених регіонах", - сказав він.

Відзначимо, що Білорусії більш не належить газовий оператор "Бєлтрансгаз" - тепер всі 100% його акцій належать російському монополісту компанії "Газпром". В обмін на продаж "Бєлтрансгазу" Мінську обіцяні низькі ціни на газ, що поставляється з Росії. Проте продовжиться це не дуже довго.