Logo

Ціни на нафту залишилися на рівні вищому за 100 доларів за баррель
10.01.2012 09:06
PDF Друк E-mail

Ціни на нафту залишилися на рівні вищому за 100 доларів за баррельВартість лютневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки WTI на електронних торгах в Нью-Йорку зменшилася на 0,25 долара - до 101,31 долара за баррель.

Ціна ф'ючерсів з постачанням на північноморську нафтову суміш марки Brent на Лондонській товарній біржі скоротилася на 0,61 долара і склала 112,45 долара за баррель.

Недавно ВМС Ірану провели навчання "Велайят-90", які закінчилися випробуванням ракет дальнього радіусу дії і загостренням ситуації на зовнішньополітичній арені. Напруженість навколо навчань зросла після заяв іранських властей про можливе перекриття Ормузської протоки - найважливішого морського шляху для експорту нафти і газу з Персидської затоки.
Власті Ірану заявляють, що Іран піде на закриття протоки, якщо країни Заходу накладуть санкції на експорт нафти з Ісламської Республіки.

Проте аналітики вважають, що спроби Ірану перекрити постачання нафти через Ормузську протоку не приведуть до бажаної мети, оскільки енергоносії можна транспортувати по обхідному маршруту через нафтопроводи в Саудівській Аравії і ОАЕ.

Крім того, військове командування США пообіцяло не допустити яких-небудь перешкод для судноплавства в Ормузській протоці.