Logo

Поліпшення на американському ринку праці штовхають вгору ціни на нафту
11.01.2012 12:05
PDF Друк E-mail

Поліпшення на американському ринку праці штовхають вгору ціни на нафтуНа початку 2012 року оптимізм інвесторам повернула американська економіка - поліпшується ситуація в її найвідчутнішому сегменті, на ринку праці. У грудні безробіття в США впало до 8,5% - це стало мінімальним значенням показника за три роки, що пройшли після кризи. З серпня безробіття скоротилося майже на 7%, повідомляє "Фінмаркет".

За весь 2011 рік кількість робочих місць збільшилася на 1,6 млн. - найвищі темпи зростання з 2006 року. Барак Обама впевнений, що зниження безробіття свідчить про те, що американська економіка відходить після кризи.
Але в цій статистиці присутній і значний ефект сезонності: магазини, грузоперевізники і транспортні компанії наймали тимчасових робочтх на період відпусток і різдвяних розпродажів. Наприклад, компанія United Parcel Service, що займається доставкою вантажів, в листопаді пообіцяла найняти 55 тисяч тимчасових працівників - це на 10% більше, ніж того року. Позначилася і достатньо м'яка зима: багато будівельних робіт продовжилися, а девелоперам довелося наймати нових співробітників.

Проте, вплив кризи в єврозоні на американську економіку виявився менше очікувань: середня почасова оплата праці виросла на 0,2%, рівень прихованого безробіття знизився з 15,6% до 15,2%, а частка безробітних, які не можуть знайти роботу вже майже 6,5 місяця, в загальній кількості безробітних знизилася з 43,1% до 42,5%.

У листопаді випуск сталі збільшився на 19% в річному виразі, а це ознака пожвавлення в машинобудуванні. Продажі Ford в грудні виросли на 10% до попереднього грудня, а продажі у Chrysler і General Motors - на 37% і 4,5% відповідно.

На позитивні новини із США встигли відреагувати інвестори. Фонди Хеджу, наприклад, розширили свої позиції по 18 американським ф'ючерсам і опціонам на покупку сировини на 25%. Вони чекають, що американці нарощуватимуть споживання. Це, наприклад, торкнулося нафти і кави.

Індекс S&P GSCI Spot, який відображає коливання цін на 24 різних сировинних товари, виріс за перший тиждень нового року на 2,6%. А лідерами зростання стала нафта сорту Brent (5,4%), мазут (4,6%), дизель (4,7%).

Економіка США у 2012 році виросте на 2,1%, згідно з оцінками 70 економістів, опитаних Bloomberg. Більшість з них прогнозує і подальше зростання сировинних цін. А це може, в свою чергу, вдарити по Європі: ціни на нафту в євро ростуть швидше у міру зниження вартості європейської валюти. Фактично зростання вартості долара і нафти через загострення проблем в Ірані і на тлі зростання попиту в США стане "поцілунком смерті" для Європи, впевнений Олів'є Якоб з Petromatrix. Для Європи може настати локальне повторення кризи 2009 року.