Logo

Провідним банкам світу буде потрібно мільярди доларів після пониження їх рейтингу Standard&Poor's
01.12.2011 09:31
PDF Друк E-mail

Провідним банкам світу буде потрібно мільярди доларів після пониження їх рейтингу Standard&Poor'sАгентство Standard&Poor's у вівторок оголосило рішення по рейтингах 37 найбільших світових банків. Були понижені оцінки фінансовим інститутам США і Європи, серед яких Bank of America, JP Morgan, Goldman Sachs, Citibank, Morgan Stanley, Barclays, HSBC, RBS і UBS. Рейтинги були понижені на одну сходинку. Серед банків, які зберегли свої кредитні рейтинги на колишньому рівні, - Societe Generale, BNP Paribas, UniCredit, Santander і Deutsche Bank.

Рішення S&P пов'язані з масштабною зміною методології, ініційованим банкрутством інвестбанку Lehman Brothers, коли агентство зіткнулося з різкою критикою за привласнення вищих рейтингів низькоякісним іпотечним облігаціям, нагадує "РБК daily".

В рамках нового підходу S&P приділяє більше уваги таким чинникам, як загальна економічна стабільність і стабільність банківської системи, а також вірогідність того, що уряди підуть на порятунок банків у разі кризи.
Останнє, наприклад, стало однією з причин для підвищення на один ступінь рейтингів двох китайських банків, вірогідність держдопомоги яким агентство оцінило "дуже високо". В результаті кредитні оцінки Bank of China і China Construction Bank зараз вищі, ніж у провідних банків США.

Оновлені в середу рейтинги 37 банків - тільки початок. В осяжному майбутньому через процедуру перегляду кредитних оцінок пройдуть 750 фінансових компаній. 20% з них загрожує зниження рейтингу, ще 20% - підвищення, а для тих, що залишилися 60% ситуація ніяк не зміниться, прогнозують в агентстві.

Банки, яким були знижені рейтинги, ризикують зіткнутися із зростанням вартості запозичень і необхідністю збільшувати забезпечення по операціях з партнерами. Так, BofA раніше попереджав, що зниження рейтингу на один ступінь всіма трьома провідними агентствами примусить його збільшити застави по операціях на 5,1 млрд доларів.

Citibank не виключав, що для нього ця сума може вирости на 4 млрд доларів, Morgan Stanley - на 1,6 млрд.

Зростання вартості запозичень торкнеться в першу чергу європейських банків, що вже зіткнулися з наслідками боргової кризи в регіоні. За прогнозом Societe Generale, наступного року європейським банкам доведеться скоротити випуск облігацій на 60%. Фінансові інститути зможуть випустити папери лише на 50 млрд доларів проти 121 млрд євро, залучених цього року.