Logo

Італія прийняла план жорсткої економії: навіть прем'єр відмовився від зарплати
05.12.2011 09:51
PDF Друк E-mail

Італія прийняла план жорсткої економії: навіть прем'єр відмовився від зарплатиПрем'єр-міністр Італії Маріо Монті оголосив в неділю план економії 30 млрд євро (40,3 млрд доларів) за рахунок підвищення податків і пенсійного віку заради зміцнення фінансової системи країни і захисту від боргової кризи, передає Reuters.

Монті сказав, що програма економії, включаючи 20 млрд євро за рахунок скорочення бюджету і 10 млрд за рахунок прискорення економічного зростання, є хворобливою, але необхідною.

"Нам довелося розділити жертви, але ми змогли розділити їх справедливо", - сказав він на прес-конференції, додавши, що відмовляється від зарплати за роботу як прем'єр і міністр економіки.
Міністр добробуту Італії Ельза Форнеро розплакалася при оголошенні антикризових заходів, що стосуються підвищення пенсійного віку, відзначає агентство.

"Ми повинні були. І нам коштувало великих психологічних зусиль звернутися до народу з проханням про таку жертву", - визнала Форнеро, оголосивши, що в рамках пакету заходів жорсткої економії пенсійний вік в Італії буде підвищений до 62 років для жінок і до 66 для чоловіків найближчим часом. Крім того, їй довелося повідомити про намір уряду відмовитися від щорічної поправки на інфляцію при розрахунку пенсій, а також підняти пенсійний вік для жінок до 66 років у 2018 році.

Італія вжила додаткові заходи економіки напередодні ключового саміту європейських лідерів у четвер і п'ятницю в Брюсселі, де обговорюватиметься загальний план порятунку єврозони.

Країна, держборг якої досяг близько 120% ВВП, опинилася в центрі боргової кризи Європи, після того, як ставка прибутковості по її 10-річних бондах підскочила майже до 7% - того ж рівня, що примусив Грецію та Ірландію просити фінансової допомоги у міжнародних кредиторів.

Заступник Монті в Міністерстві економіки Вітторіо Грилі сказав, що близько 12-13 млрд євро буде заощаджено за рахунок урізування витрат, а решта частини програми припаде на підвищення податків.

Мінімальний пенсійний вік буде підвищений поетапно до 66 років до 2018 року, при цьому за рахунок матеріальних стимулів держава планує заохочувати бажання працювати до 70 років.

Всупереч очікуванням Італія не підвищуватиме податок на доходи, а натомість введе новий податок на нерухомість, який дасть скарбниці близько 10-12 млрд євро.

Раніше італійський прем'єр заявив, що Італія націлена на бездефіцитний бюджет у 2013 році і не має наміру запрошувати допомоги у Міжнародного валютного фонду.