Logo

«Алроса» торгуватиме алмазами в Шанхаї
Автор: Іван БОГУН
15.04.2013 16:13
PDF Друк E-mail

Російська алмазовидобувна компанія «Алроса» 15 квітня підписала угоду про наміри з Шанхайською алмазною біржею (Shanghai Diamond Exchange, SDE). Про це зазначається в офіційному прес-релізі «Алроси». Сторони планують, зокрема, домовитися про можливу організацію торгів російськими алмазами і діамантами на SDE.

У листопаді минулого року «Алроса» вже уклала дворічний контракт на постачання алмазної сировини з компаній Chow Tai Fook Jewellery Group, однієї з найбільших ювелірних компаній в Китаї, Гонконзі і Макао. Сума контракту не розкривається, але до цього ділові ЗМІ вказували, що угода передбачає постачання китайській стороні алмазів на 100 мільйонів доларів на рік.

Очікується, що до кінця поточного року «Алроса» проведе IPO. В рамках приватизації може бути проданий 14-відсотковий пакет акцій, зокрема сім відсотків з пакету, що належить державі, і сім відсотків, якими володіє уряд Якутії. У Росмайні чекають, що приватизація компанії принесе не менше мільярда доларів.

Зараз державі в особі Росмайна належить 50,9 відсотка акцій алмазовидобувної компанії, Якутії — 32 відсотки, восьми улусам (районам) республіки — 8 відсотків, решті акціонерів — близько дев'яти відсотків.

На початку квітня глава Якутії Єгор Борисов заявив інтернет-виданню newsmediaua.org, що влада республіки до осені поточного року повинні завершити необхідні процедури в рамках підготовки «Алроси» до IPO. Борисов додав, що якутський уряд як і раніше вважає, що акції алмазовидобувника повинні торгуватися на біржі малими лотами, а не перейти у власність одному великому інвестору.