Logo

Ціна на нафту піднялася до дворічного максимуму через Сірію
Автор: Петро ВИННИК
29.08.2013 10:41
PDF Друк E-mail

Ціна на нафту марки WTI на американських біржах піднялася на 3 відсотки до позначки у 112,24 долара, що є найвищим показником з травня 2011 року. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Причиною зростання цін стала загроза авіаудару США, Великобританії і Франції по Сірії.

За два дні WTI тим самим подорожчала на 6,5 долара. За прогнозом банку Societe Generale, інша основна нафтова марка Brent може вирости в ціні з нинішніх 117 доларів за баррель до рекордних 150 доларів, якщо війна в Сірії приведе до зриву постачань.

Перспектива конфлікту призводить до того, що ціна на нафту і ринок акцій США йдуть в протилежних напрямах, що в звичайній ситуації відбувається рідко. Наприклад, 27 серпня індекс S&P 500 впав на 1,6 відсотка.

Крім ситуації в Сірії, ринок також прореагував на скорочення обсягів виробництва в Лівії приблизно на одну восьму, або 200 тисяч баррелів на добу. Це відбулося через масові протести працівників, що вимагають підвищення заробітної платні. Крім того, прояви корупції в індустрії розповсюдилися на родовища під управлінням західних компаній — Eni і Repsol.

На минулому тижні запаси бензину в США скоротилися на 1,13 мільйонів баррелів, тоді як запаси нафти зросли на 2,47 мільйонів баррелів. Очікується, що на поточному тижні динаміка буде приблизно такий же.

США, Великобританія і Франція раніше заявили, що готові завдати удару з повітря по об'єктах в Сірії як покарання за застосування хімічної зброї урядом цієї країни. Питання буде розглянуте на засіданні Совбеза ООН увечері 28 серпня. Великобританія винесла на розгляд партнерів за порадою безпеки проект резолюції, засуджуючої дії Сірії і що дозволяє застосувати силу для захисту громадян цієї країни від хімічної зброї.