Logo

Єврокомісія посилить контроль над віртуальними валютами
Автор: turutmekar.com
07.07.2016 08:43
PDF Друк E-mail

Єврокомісія запропонувала посилити правила контролю над операціями з біткойном та іншими віртуальними валютами, пише The Wall Street Journal.

За інформацією газети, нові правила спрямовані на боротьбу з легалізацією грошових коштів. Керівництво ЄС таким чином прагне посилити боротьбу з ухиленням від податків та фінансуванням тероризму.

Згідно з пропозиціями ЄврокомісіїЇ, оператори криптовалют повинні перевіряти справжність особистих даних користувачів і відстежувати транзакції так, як зараз роблять банки.

Правила, раніше представлені виконавчим органом ЄС, передбачають, що держави, які входять у союз, будуть зобов'язані створювати централізовані реєстри з даними про власників банківських та платіжних рахунків. Кожна держава отримає право вивчати цю інформацію при необхідності.

Пропозиції повинні бути узгоджені Єврокомісією та Європарламентом. Планується, що вони наберуть чинності до кінця року.

Наприкінці травня повідомлялося, що в Росії планується створити власну регульовану криптографічну валюту. Передбачається, що вона не повинна бути беземісійною, тобто у неї будуть центри випуску, на відміну від біткойна, який емітується децентралізовано.

Біткойн є на сьогоднішній день найбільш поширеною і успішною віртуальною валютою у світі. У низці країн він заборонений, а за операції з його використанням порушнику загрожує покарання. Зараз в обігу перебувають близько 15,5 мільйонів біткойнів.