Logo

Британським банкам пообіцяли втрати в 90 мільярдів доларів після Brexit
Автор: turutmekar.com
31.07.2016 14:20
PDF Друк E-mail

Банківський сектор Великобританії може зіткнутися з нестачею капіталу в 68 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 90 мільярдів доларів), якщо в країні після виходу з Євросоюзу почнеться рецесія. Про це пише The Financial Times з посиланням на дослідження Moody's.

У той же час рейтингове агентство відзначає, що банки Сполученого Королівства перебувають на сильних позиціях, і навіть при найгіршому розвитку подій обсяг поганих кредитів на їх балансі не перевищить п'яти відсотків до 2018 року. Це менше, ніж зараз в Австрії, Польщі чи Іспанії.

Стійке становище британських банків пояснюється тим, що вони послідовно зміцнювали свій капітал після кризи 2008 року і впоралися із завданням краще, ніж фінансові організації континентальної Європи.

Референдум з питання статусу в ЄС пройшов у Великобританії 23 червня. Прихильники Brexit (виходу) перемогли з 51,9 відсотка голосів.

Ще при оголошенні попередніх підсумків плебісциту курс фунта стерлінгів до долара впав на 10 відсотків до рівня 1985 року.

26 червня інвестор-мільярдер Джордж Сорос заявив, що Великобританія може виграти або програти від виходу з ЄС, але безпосередні короткострокові збитки для економіки і британського населення будуть суттєвими.