Logo

Ціни на золото вперше за два роки впали нижче 1400 доларів
Автор: Аліна БОРУЦЬКА
15.04.2013 15:46
PDF Друк E-mail

Вартість червневих контрактів на постачання тройської унції золота на торгах Нью-йоркської товарної біржі 15 квітня впала нижче за позначку в 1400 доларів. Про це свідчать дані Bloomberg за станом на 6:22 за Нью-Йоркому (13:22 за Києвом). До 14:30 за Києвом котирування відновилися до 1412 доларів за тройську унцію.

Associated Press уточнює, що ціни на метал останній раз знаходилися в районі 1400 доларів у березні 2011 року. Десять днів тому за одну тройську унцію золота давали 1600 доларів.

Агентство відзначає, що вартість золота знизилася на тлі побоювань щодо темпів економічного зростання в Китаї. Друга за розміром економіка в світі в першому кварталі цього року збільшилася на 7,7 відсотка, тоді як роком раніше зростання ВВП склало 7,9 відсотка. Аналітики прогнозували збільшення показника на вісім відсотків.

Крім того, на котирування могли вплинути й інші чинники. Зокрема, тиждень тому мільярдер Джордж Сорос, відомий спекуляціями на валюті і дорогоцінних металах, заявив, що золото більше не є «тихою гаванню». Він пояснив, що інвестори розчарувалися в золоті як в надійному активі для вкладення коштів у кризові часи.

Також в ЗМІ розповсюджуються чутки про те, що Кіпр може розпродати частину свого золота, щоб зібрати кошти, необхідні для рекапіталізациі банків.

Ще на котирування могла вплинути інформація про намір Федеральної резервної системи США згорнути програму кількісного пом'якшення (quantitative easing, QE). Істотна частина надрукованих в ході QE доларів вкладалася в золото, і чутки про припинення монетарного стимулювання економіки могли збити ціни на золото, пояснює фінансовий сайт http://ccdrespect.ru/.