Logo

Китай за п'ять років інвестував $13 млрд в енергопотужності тропічної Африки
Автор: turutmekar.com
07.07.2016 11:15
PDF Друк E-mail

Китай в період з 2010 по 2015 рік інвестував у будівництво енергопотужностей в країнах на південь від Сахари близько 13 мільярдів доларів, йдеться в доповіді Міжнародного енергетичного агентства.


"В період з 2010 по 2015 роки позики, кредити і прямі іноземні інвестиції з Китаю в розвиток сектора енергопотужностей в країнах Африки на південь від Сахари становили 13 мільярдів доларів, що займає 1/5 від загального обсягу всіх іноземних інвестицій в цей сектор регіону", — йдеться в доповіді.

Відзначається, що в період з 2010 по 2020 роки китайські компанії реалізують понад 200 проектів як мінімум в 37 з 54 країн регіону. При цьому 90% всіх проектів здійснюються п'ятьма основними китайськими державними компаніями Sinohydro, Gezhouba, SEPCO, CWE, CNEEC.

Китайські компанії будують різні енергопотужності: сонячної енергії, енергії вітру, біомаси, газу, проте переважно — це гідроелектростанції.

"Залучення Китаю в різні проекти в Африці та в інших країнах по всьому світу допомагає інтернаціоналізації китайських компаній. Уповільнення економіки Китаю, а також надлишок виробничих потужностей у різних сферах, змушують китайські компанії шукати нові ринки за кордоном", — наголошується в дослідженні.

У доповіді вказується, що китайські інвестори розглядають індустріалізацію та економічний розвиток Африки як важливий крок для експорту китайських товарів у регіон.